W minionym sezonie pabianiczanin występował w barwach Legii Warszawa. Otwarcie mówił jednak o tym, że szuka możliwości na wyjazd z naszego kraju. Jego znakomita gra w ekipie ze stolicy umożliwiła mu wcielenie swoich planów w życie i doprowadziła do transferu.

Michał Michalak w barwach Legii zdołał wywalczyć indywidualnie koronę króla strzelców. Gorzej było jednak z osiągnięciami drużynowymi. Jego zespół zakończył zmagania w sezonie 2019/20 na 15. miejscu w tabeli. Znakomite występy w ekipie ze stolicy sprawiły nawet, że pabianiczaninowi udało się wskoczyć do składu kadry Polski.

O transferze Michalaka mówiło się już od jakiegoś czasu. W końcu doszło jednak do oficjalnego potwierdzenia. Pabianiczanin w sezonie 2020/21 zagra w zespole Syntainics MBC. Zespół ten nosi nową nazwę ze względu na sponsora, a lepiej znany jest jako Mitteldeutscher z siedzibą w mieście Weißenfels. Ekipa ta poprzednią kampanię zakończyła na siedemnastym miejscu w lidze, szczęśliwie unikając spadku. W przybyciu Michalaka pokładane są więc na pewno duże nadzieje na poprawę gry zespołu.

Zobaczymy czy Michał zdoła utrzymać swoją wysoką formę z minionego sezonu i czy dzięki niemu jego nowa drużyna zacznie częściej punktować i włączy się do walki o wyższe cele.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments