Strona główna Aktualności Z miasta Miasto przebuduje 16 przejść dla pieszych

Miasto przebuduje 16 przejść dla pieszych

7
To jedno ze skrzyżowań wytypowanych do modernizacji.
Do końca tego roku mają być przebudowane niektóre przejścia dla pieszych na ulicach, które są w zarządzie miasta.

Pabianice właśnie otrzymały dofinansowanie na powyższy cel – z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. To 1.192.803 zł. Całkowita wartość inwestycji wynosi 1.491.006 zł.

Na co zostaną przeznaczone pieniądze? W zakres prac wejdzie doświetlenie przejść dla pieszych, oznakowanie pionowe i poziome, a tam, gdzie zajdzie potrzeba – wymiana nawierzchni.

– Po podpisaniu umowy Zarząd Dróg Miejskich rozpocznie procedurę przetargową na wykonanie – mówi prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Z myślą o poprawie bezpieczeństwa będą przebudowane przejścia w następujących lokalizacjach:

  • na skrzyżowaniu Moniuszki/Tkackiej (4 przejścia)
  • na skrzyżowaniu Moniuszki/Wyszyńskiego/Targowej (4)
  • na skrzyżowaniu Moniuszki/Sienkiewicza (2)
  • na wysokości posesji przy ul. Waltera Jankego 8 (1)
  • na wysokości posesji przy ul. Waltera Jankego 50 (1)
  • na skrzyżowaniu Świetlickiego/Waltera Jankego/Bugaj (4)
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

na ul. nawrockiego z 20-stycznia są dwa pasy jeden po drugim (ludzie tam gupiejom!) w odległości pewnie 5 metrów od siebie! może jedne przejście zabrać i dać w innym miejscu, były oszczędności na jednym z typowanych skrzyżowań.

A może by tak przy okazji załatwić TO: (mail wysłany 39 czerwca do i dotąd bez żadnej odpowiedzi….”do sekretariat@zdm.pabianice.pl) Dzień dobry. Czy mogliby Państwo rozważyć położenie progu zwalniającego na ulicy Cichej na odcinku Orla – Moniuszki? Na tej ulicy znajduje się Przedszkole Miejskie, a ja mieszkając w bloku naprzeciwko przedszkola, bardzo często widzę rozpędzone auta i rozbiegane dzieci. A w takim miejscu o tragedię naprawdę bardzo łatwo. A następny budynek, to Dom dziennego pobytu osób niepełnosprawnych. Uwaga druga – na tym samym odcinku ulicy jest znak „zakaz zatrzymywania” . Postawiony jest na samym rogu Cichej i Orla i przy skręcaniu… Czytaj więcej »

a może by tak na chodnik dać barierki na ul. cichej? często jadąc widze rozbiegane bachory z przedszkola, oraz niepełnosprawnych błądzących na ulicy. i uwaga na tym odcinku jest zakaz zatrzymywania się i nie wiem czy rozjerzdzać dzieciaki, czy zatrzymać się i zapłacić mandat? a i jeszcze jakiś acan chodzi w poprzek ulicy nie po pasach! proszę o te barierki

Popieram pomysł

Czy to nie jest paranoją aby na tak małym skrzyżowaniu np. Moniuszki / Wyszyńskiego , Roweckiego/ Gryzla itp
było tyle przejść dla pieszych. Ostatnio stały samochody tym autobus mzk, kilkanaście minut ponieważ oba przejścia były zajęte przez pojedyńcze przechodzących.

Może by tak Zarząd Dróg Miejskich zaczął dbać o czystość na swoich drogach i podpisał umowę na porządkowanie miejskich dróg?? W sumie co się dziwić, jeżdżąc codziennie z Tomaszowa Mazowieckiego do Pabianic na Warzywną nie widzi się tego syfu na ulicach.

Nie taniej byłoby zlikwidować te przejścia?ludzie, którzy przechodzą „Nie po pasach „sami dbają o swoje 4 litery