Strona główna Nie przegap Miasto pozyskało 650 tysięcy. Dla dzieciaków

Miasto pozyskało 650 tysięcy. Dla dzieciaków

1
W dwóch pabianickich podstawówkach o charakterze integracyjnym zanosi się na zakupy – nowych komputerów, tablic multimedialnych i specjalistycznego sprzętu do pracy z uczniami niepełnosprawnymi i o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej.

Miejscy urzędnicy pozyskali w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego prawie 650 tys. zł na realizację projektu edukacyjnego „Nowoczesna szkoła – lepszy rozwój dziecka – wsparcie efektywności nauczania w SP nr 1 i SP nr 8 w Pabianicach. Wczoraj została podpisana umowa o dofinansowanie.

– Środki przeznaczymy m.in. na pomoce dydaktyczne. Powstaną też sale sensoryczne i korekcyjne (pierwsze zajęcia w nowych pracowniach zaplanowano w drugim semestrze – przyp. red.), z których będą mogły korzystać również inne dzieci niepełnosprawne i mające specjalne potrzeby edukacyjne, a nie jedynie te uczęszczające na co dzień do „jedynki” i „ósemki” – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy magistratu.

Dotacja umożliwi ponadto zorganizowanie dla nich zajęć terapeutycznych oraz kursów i studiów podyplomowych dla pracujących z takimi uczniami nauczycieli.

Projekt będzie realizowany przez trzy semestry, czyli do końca następnego roku szkolnego.

– Dla rodziców, którzy niejednokrotnie wożą swoje pociechy na zajęcia terapeutyczne do placówek poza Pabianicami to ułatwienie i zmniejszenie kosztów – dodaje rzecznik.

Wartość całego projektu wynosi 706 tys. zł, z czego 56 tys. zł stanowi wkład miasta (na utrzymanie sal).

REKLAMA
Poprzedni artykułNocna akcja na Bardowskiego. Mężczyzna w szpitalu
Następny artykułKoncert dla dzieci z Syrii. Zabrzmią kolędy
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

i co? żadnego komentarza że fajnie? że dobrze? że ktoś coś zrobił pozytywnego?

Propsy dla UM za ogarnięcie tematu! oby tylko poszło lepiej niż z termomodernizacją…