Strona główna Sport Sporty walki Medale w MMA i BJJ

Medale w MMA i BJJ

0

Z powodzeniem na zawodach MMA i BJJ występowali zawodnicy z Pabianic, przywożąc do domu medale.

Na Pucharze Polski MMA w Sochaczewie dobrze zaprezentowali się dwaj pabianiczanie. W tamtejszej hali MOSiR w dwóch oktagonach oraz na matach stoczono w sumie ponad 240 walk, a zawody były szczególnie udane dla Marcina Filipczaka z Octopus Pabianice Team Draculino. Nasz zawodnik postanowił wystartować zarówno w formule MMA i BJJ, w obu zgarniając medale! W zawodach MMA pierwszego kroku w kat. do 93 kg wywalczył srebro, zaś w turnieju BJJ NO Gi wśród białych pasów do 93 kg zdobył brąz.

Nie zawiódł też podopieczny trenera Tomasza JaniakaDamian Kołtunowski, który był drugi w zawodach MMA wśród seniorów do 70 kg w ograniczonej formule.
Tydzień wcześniej Kołtunowski wywalczył brąz podczas XIV Pucharu Polski BJJ w Koninie. Walczyło tam w sumie na sześciu matach 550 zawodników, a Damian w półfinale nie zdecydował się na walkę z kolegą klubowym z Octopus Pabianice – Robertem Jaconiem. Obaj stanęli później na podium w kategorii białych pasów do 70 kg, bo Jacoń wywalczył ostatecznie srebro.

W tych samych zawodach z powodzeniem starowali też podopieczni Heros Team Pabianice/United Gym. Maciej Ptaszek w kat. 100,5 kg purpurowych pasów przegrał w finale z Maciejem Surmą zdobywając srebro, zaś Anna Młynarczyk (niebieskie pasy 58,5 kg) otrzymała w swojej kategorii złoto z rozdania, bo była jedyną zawodniczką. Wystartowała więc w kat. open, w której po pierwszej wygranej walce 9:0, w drugiej musiała uznać wyższość dużo bardziej doświadczonej i dużo cięższej rywalki.