Strona główna Sport Koszykówka Mecz do jednego kosza

Mecz do jednego kosza

0

W ramach 15. kolejki ligowej do Pabianic przyjechała ekipa Politechniki Gdańskiej. Gospodynie pokazały jednak w końcu to, czego oczekują od nich kibice i z łatwością odprawiły przyjezdne.

Grot Mobilis Pabianice – Politechnika Gdańska 70:48 (25:14, 18:21, 16:7, 11:6)

Dobra gra zaczęła się od początku. Nasze zawodniczki szybko zdobyły przewagę i dowiozły ją do końca pierwszej kwarty wygrywając różnicą 11 punktów. W końcówce drugiej kwarty przewaga nieco stopniała ale dystans dzielący obie ekipy nadal był bezpieczny.

Po przerwie znów bardziej popracowały pabianiczanki, które chciały uniknąć niespodzianki w tym meczu i rozstrzygnąć jego rezultat. Sukcesywnie w trzeciej i czwartej kwarcie powiększały przewagę i odniosły zasłużone zwycięstwo.

Zdecydowanie najlepsza na parkiecie była Magdalena Grzelak, która zdobyła 18 punktów, 3 asysty i 15 zbiórek. Dobrze zaprezentowały się także Katarzyna Szymańska (13pkt.) i Kinga Dzierbicka (12pkt.)

Już w nadchodzącą niedzielę kolejne starcie. Tym razem nasze koszykarki czeka wyjazd na mecz z SMS PZKOSZ Łomianki II. Początek spotkania od godziny 17:30.