Strona główna Sport Sport młodzieżowy „Mechanik” po raz trzeci

„Mechanik” po raz trzeci

0

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Pabianicach trzeci raz z rzędu zostali mistrzami powiatu szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej.

Drużyna ta, to także trzecia drużyna województwa w ubiegłym roku i tegoroczny wicemistrz Polski szkół budowlanych w piłce nożnej halowej. W składzie wyselekcjonowanym przez Dariusza Nicińskiego wystąpiło 9 zawodników, którzy grali przed rokiem, a także trzech nowych stanowiących „świeżą krew”. To dwaj byli juniorzy PTC Pabianice z rocznika 1999, obecnie bramkarz Włókniarza Konstantynów Łódzki – Mateusz Kot oraz obecnie zawodnik Jutrzenki Bychlew – Dawid Krac. Ostatni to Patryk Pytka z drużyny młodzieżowej GKS-u Ksawerów, walczącej o awans do Centralnej Ligi Juniorów.

Mistrzostwa powiatu jak co roku podzielono na dwa dni zmagań. Pierwszego odbyła się faza grupowa, a drugiego faza finałowa. W pierwszej grupie ZS nr 2 pokonał ZS CKR w Widzewie 4:0, a obrońcy tytułu pokonali tę samą szkołę 3:1. Pomiędzy zwycięzcami padł zaś remis 1:1 i z pierwszego miejsca awans dzięki bilansowi bramek uzyskał „elektryk”, a z z drugiego „mechanik”. W drugiej grupie bezkonkurencyjne było I LO, które pokonało 4:2 II LO i 5:0 ZS nr 3. W meczu o drugie miejsce w grupie i awans do fazy pucharowej II LO pokonało 3:1 ZS nr 3.

W półfinałach faworyci z pierwszej grupy nie zawiedli. „Elektryk” wysoko 5:1 pokonał „dwójkę”, a „mechanik” jeszcze wyżej rozprawił się z „jedynką wygrywając 8:2. Dużo bardziej wyrównane były mecz o 3. miejsce i finał. W tym pierwszym I LO pokonało II LO 2:1, a w finale „mechanik” dzięki dwóm golom Daniela Morawskiego w pierwszej połowie (jedna z rzutu karnego) nie dał się dogonić „elektrykowi” i wygrywając 2:1 po raz z trzeci z rzędu obronił tytuł mistrza powiatu.

Najlepszym zawodnikiem podobnie jak przed rokiem wybrano Daniela Morawskiego z „Mechanika”, który na co dzień gra w GLKS-ie Dłutów. Zwycięska drużyna będzie reprezentować nasz powiat w półfinale wojewódzkim.

Skład „Mechanika”: Mateusz Kot – Marcin Rykała, Adrian Ślęzak, Dawid Żylewicz, Daniel Morawski, Krzysztof Rudzki, Damian Zych, Adrian Kopka, Kamil Czekalski, Dawid Krac, Dawid Bednarkiewicz, Patryk Pytka.

Warto przypomnieć, iż absolwentami „Mechanika” są dwaj byli reprezentanci Polski w piłce nożnej – Paweł Janas i Marcin Komorowski.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments