Strona główna Sport Sport młodzieżowy „Mechanik” drugi w Polsce

„Mechanik” drugi w Polsce

0

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Pabianicach zostali wicemistrzem Polski szkół budowlanych w piłce nożnej halowej. Do wygranej zabrakło im 1 punktu, chociaż mistrza pokonali w meczu bezpośrednim.
Mistrzostwach będące XI Memoriałem im. H. Sękowskiego po raz siódmy wygrali gospodarze – ZSP nr 1 w Kielcach. Pabianiczanie to aktualni mistrzowie powiatu, regionu i trzeci zespół w województwie w piłce nożnej szkół ponadgimnazjalnych. W Kielcach też nie zawiedli. Pierwszego dnia wygrali grupę eliminacyjną z kompletem punktów. Zawodnicy „mechanika” pokonali kolejno ZSZ Góra Kalwaria 3:1, ZSP nr 1 w Kielcach 1:0, ZST Skarżysko Kamienna 4:0, ZSOiZ Limanowa 2:1 oraz ZS nr 6 Ruda Śląska 3:2.

Drugiego dnia trzy najlepsze zespoły z obu grup utworzyły grupę finałową i walczyły o miejsca I-VI. W tej fazie zaliczano wyniki z zespołami, z którymi grano już wcześniej w grupie. Pabianiczanie rozpoczęli od remisu z ZSB Olsztyn (3:3), a następnie takim samym wynikiem skończył się ich mecz z ZSZ nr 1 w Kielcach. Na zakończenie pokonali 3:2 mistrza grupy B – ZSBiO Biłgoraj.

W ostatecznym rozrachunku to ZSP nr 1 w Kielcach został mistrzem Polski. Kielczanie w grupie ulegli naszym zawodnikom 0:1, ale drugiego dnia odnieśli komplet 3 zwycięstw i ostatecznie zgromadzili 12 punktów, o 1 więcej niż nasz „mechanik”. W składzie drużyny z Pabianic grali sami zawodnicy trenujący na co dzień piłkę w lokalnych klubach – GLKS Dłutów, Burza Pawlikowice, Orzeł Piątkowisko, Włókniarz i PTC Pabianice. Skład ZS nr 1: Marcin Rykała, Kamil Czekalski, Adrian Ślęzak, Adrian Kopka, Daniel Morawski, Krzysztof Rudzki, Damian Zych. Dodatkowo Daniel Morawski został wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw.

REKLAMA
Poprzedni artykułAdwokat podpowie za darmo
Następny artykułKobieta wyskoczyła przez okno
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments