Strona główna Aktualności Komunikacja Many wyjechały w miasto

Many wyjechały w miasto

2

Trzy nowo zakupione autobusy kursują już po mieście. Czwarty lada dzień wyruszy w pierwszą trasę po Pabianicach.

11-letnie, niskopodłogowe Many A21 zostały kupione w Niemczech. Wcześniej obsługiwały komunikację miejską w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Miejski Zakład Komunikacyjny na zakup używanych pojazdów przeznaczył 600 000 złotych (2 zostały wzięte w leasing). Man A21 może przewieźć 90 pasażerów w tym 35 na miejscach siedzących.

W autobusie na tzw. tylnym kole jest nietypowe ułożenie siedzeń niespotykane dotąd w pabianickich autobusach. Pasażerowie korzystający z tych miejsc będą siedzieli twarzami do siebie, bokiem do kierunku jazdy. Ponadto autobusy wyposażone są w rampę ułatwiającą wjazd wózkiem inwalidzkim. W najbliższym czasie zamontowany zostanie monitoring.

– Pojazdy zostały zakupione z perspektywą kilkuletniej eksploatacji – tłumaczy Grzegorz Mackiewicz, wiceprezydent Pabianic. – Na 2017 rok planowany jest zakup 18 fabrycznie nowych pojazdów z 85-procentowym dofinansowaniem ze środków unijnych przeznaczonych na Zintegrowane Inwestycje Terytorialne.

W taborze MZK jest jeszcze 14 Solarisów Urbino 12, 1 Jelcz Vero oraz 8 Manów NL 202 z 1996 roku. Pabianice są jedynym miastem w województwie, które ma w całości niskopodłogowy tabor.

REKLAMA
Poprzedni artykułPożar Mercedesa na Bugaju. 40 000 złotych strat
Następny artykułSympatyczny, zawsze pomocny
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Staram się…

MZK Będzie kupować te 18 autobusów, bo chcą się rozwijać i poszerzać swoją sieć komunikacyjną Ja się cieszę, że w MZK zaczęło się coś ruszać w dobrą stronę, jeśli chodzi o tabor i infrastrukturę.