Strona główna Sport Sporty walki Mamy mistrzynię świata!

Mamy mistrzynię świata!

1

Julia Walczyk zdobyła złoty medal drużynowych mistrzostw świata juniorów we florecie, które odbywają się we francuskim Bourges.

Reprezentacja Polski  składzie: Martyna Długosz, Julia Chrzanowska, Julia Walczyk i Anna Szymczak w drodze do finału pokonała florecistki z Hong Kongu, Japonii i Rumunii. Bezpośrednim rywalem w walce o złoto zostały Amerykanki.

Od początku spotkania nasza reprezentacja była na prowadzeniu. Po pojedynkach Martyny Długosz z Iman Blow oraz Julii Walczyk z Morgan Partridge przewaga naszych florecistek wynosiła 10 trafień, a na tablicy widniał wynik 22:12. Jednak w  szóstej walce rywalki przebudziły się i zniwelowały stratę. Polki wygrywały już tylko 24:20. Przed ostatnim pojedynkiem przewaga biało-czerwonych jeszcze zmalała, było 34:32.

O złotym medalu musiała zadecydować postawa pabianiczanki, która starła się z Sabriną Massialas. Amerykanka zdołała wyjść na prowadzenie 37:36, ale później inicjatywę przejęła Julia, która zadała 4 kolejne trafienia i nie roztrwoniła przewagi do końca pojedynku. Polki wygrały 42:40 i zdobyły mistrzostwo świata.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo!