Strona główna Aktualności Z miasta Do chirurga od ręki

Do chirurga od ręki

0

Miesiące oczekiwania na konsultacje, lata na zabiegi – ile naprawdę czeka się w Pabianicach na wizytę u specjalisty?

Sprawdziliśmy czas oczekiwania na wizytę w czterech pabianickich przychodniach – w Pabianickim Centrum Medycznym, Centrum Medycznym Scanmed, NZOZ Eskulap oraz w SPZOZ Pabian-Med. Pod lupę wzięliśmy poradnie otolaryngologiczne, okulistyczne, chirurgiczne oraz te, zajmujące się rehabilitacją.

Najmniej obleganą, z czterech wybranych przez nas specjalizacji jest chirurgia. Chcąc uzyskać poradę we wszystkich trzech przychodniach (w Pabian-Medzie nie funkcjonuje poradnia chirurgii) poczekamy co najwyżej tydzień, choć w Scanmedzie okres ten może wydłużyć się do miesiąca, jeśli zależy nam na wizycie u konkretnego lekarza.

Problemy ze wzrokiem? Do okulisty w PCM, czy Scanmedzie dostaniemy się prawie od razu, czyli czekając tydzień lub dwa. W tej drugiej przychodni przyjdzie nam przygotować portfel. W Pabian-Medzie będzie to około miesiąca (w tej chwili wizyty są umawiane na terminy majowe), zaś w Eskulapie nawet dwa miesiące (terminy mieszczą się w przedziale maj-czerwiec).

Poradnie otolaryngologiczne w Pabianicach również nie będą wymagać od pacjentów wielkich zapasów cierpliwości. W Pabian-Medzie, laryngologa odwiedzimy jeszcze w kwietniu, a w Eskulapie w maju. W PCM możemy pojawić się bez kolejek, gdyż od 4 lat ośrodek ten nie posiada kontraktu z NFZ, co za tym idzie, za wizytę przyjdzie nam zapłacić.

Rehabilitacja znajduje się na ostatniej pozycji tego artykułu i jest tutaj nieprzypadkowo. Zarówno w Eskulapie, jak i w PCM na samą konsultację z lekarzem, który skieruje nas do rehabilitanta  będziemy oczekiwać aż do września tego roku. Dopiero wówczas możemy myśleć o kolejnych miesiącach oczekiwania na zabiegi. W Scanmedzie poradnia rehabilitacji przyjmuje bez kontraktu z NFZ, a w Pabian-Medzie usługa zarezerwowana jest tylko dla zarejestrowanych tam pacjentów.

Przypominamy, iż wszystkie podane w artykule terminy będą aktualne jedynie przez krótki okres.

A jakie są doświadczenia naszych Czytelników związane z terminem oczekiwań do specjalistów? Zapraszamy do komentowania.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments