Strona główna Aktualności Z miasta „Mamy dość ćpunów” (WIDEO)

„Mamy dość ćpunów” (WIDEO)

5

Mieszkańcy bloków przy ul Brackiej mają dosyć życia w sąsiedztwie sklepu z dopalaczami. O swoich bolączkach opowiedzieli policjantom.

W czwartek w SDK „Barak” policjanci zorganizowali spotkanie z mieszkańcami. Funkcjonariusze tworzą tzw. mapę zagrożeń i proszą pabianiczan o dzielenie się uwagami związanymi z bezpieczeństwem.

Głównym tematem był problem sklepu z dopalaczami i osób, które korzystają z tych niebezpiecznych środków.

– Otwierają sobie klatki, a tam już się różne rzeczy dzieją. Traktują te miejsca jak szalet. Mam dwoje dzieci i boje się wypuszcza je z domu, zresztą sama też boję się iść wyrzucić śmieci – mówił jedna z lokatorek.

– Przenieśmy ich w jakieś miejsce, poza miasto niech tam się wykończą. Właściciel na pewno klientów nie straci, bo oni tam za nim pobiegną – dodała inna z uczestniczek spotkania.

– My jako dzielnicowi stoimy pod tym sklepem i legitymujemy tych ludzi. Nic więcej nie możemy zrobić – tłumaczył Asp. Cezary Misiak. – Wolelibyśmy w tym czasie w inny sposób pomagać społeczeństwu. Problemem jest też właściciel tych budynków. On nie patrzy na to, że Państwo tutaj mieszkacie i macie dzieci. Patrzy na swój zarobek.

W dyskusję włączyli się też mieszkańcy bloków przy Nawrockiego 9 i 30. Tam też odbywają się libacje spotkania alkoholowo-narkotykowe, nawet za dnia.

– O dwunastej w południe siedział pan z gołą pupą.  W pewnym momencie osunął się na ziemię. Rodzice z dziećmi zawracali, żeby maluchy nie musiały tego oglądać. Znaleźliśmy tam narkotyki i prezerwatywy. A straży miejskiej w ogóle tam nie widać – mówił starszy pan.

Jedna z mieszkanek poruszyła również temat niebezpiecznego przejścia dla pieszych na ul. Grota Roweckiego przy sklepie Biedronka. Tam w grudniu był poważny wypadek.

Więcej o problemie dopalaczy w filmiku poniżej:

Kolejne spotkania policji z mieszkańcami:

– 24 lutego 2016 roku o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Pabianice przy ul. Torowej 21;

– 25 lutego 2016 roku o godz. 13:00 w Domu Kultury w Dłutowie przy ul. Polnej 21;

– 25 lutego 2016 roku godz. 14.30 Spółdzielczy Dom Kultury ,,Barak” przy ul. Gr. Roweckiego 18A w Pabianicach.

– 26 lutego 2016 roku o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Dobroniu przy ul. 11 Listopada 9.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

„Nic więcej nie możemy zrobić” A ładnie to tak kłamać mieszkańców Panowie Policjanci. My mieszkańcy przeczytaliśmy ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. I wiemy że możecie i to bardzo dużo tylko wam się nie chce, albo nie znacie przepisów. Zamiast robić pod publiczkę zacznijcie działać i nie wciskać ciemnoty ludziom. Te czasy już minęły i większość zna przepisy i wie co i jak.

Sami pewnie sie delektuja suszem maczankowym, z poniektorymi cpunami zyja w dobrej komitywie i te cpunki im kupuja towarek. Taka mamy super policje, co oni moga? Do niczego sie nie nadaja, czekaja tylko na Bolkow jak doniosa na kogos

majom dość ćpunów a pewnie żółty ser na potęgę wsuwają! (kto słyszał to wie ;p)

Wpierdzielają żółty. Dlaczego???!? Bo nie ma białegooooooo…

Poczytałem artykuł, zobaczyłem część spotkania i się zdziwiłem.( „się różne rzeczy dzieją”, „spotkania alkoholowo-narkotykowe” czy „znaleźliśmy tam narkotyki i prezerwatywy” ) Przekrój zebranych określają wypowiedzi i ich wygląd. Obecni na spotkaniu mieszkańcy chcieli by decydować co się bierze, co się pije a na dokładkę komu sprzedaje się gumki. Jeśli na podstawie takich spotkań policja będzie kontrolować, robić naloty, legitymować, to ja proponuj kontrolować kupujących alkohol, butapren, benzynę na stacji a prezerwatywy sprzedawać na dowód i za zgodą rodziców. Gdzie akcja kontroli sprzedaży alkoholu?. Rekwirujcie i badajcie zawartość bo ok.90% mieszkańców po spożyciu zachowuje się dziwnie. Legitymujcie kupujących. To nie są… Czytaj więcej »