Strona główna Na sygnale Pożary Małżeństwo z Baryczy straciło dom. Strawił go ogień

Małżeństwo z Baryczy straciło dom. Strawił go ogień

0
fot. OSP Orpelów
Aż dziewięć zastępów straży pożarnej walczyło dzisiaj w nocy z pożarem, jaki wybuchł w Baryczy (gmina Dobroń). Płonął budynek mieszkalny.

O zdarzeniu zaalarmowała komendę powiatową PSP w Pabianicach, krótko przed godz. 2.00, jego mieszkanka. Na nogi zostały natychmiast postawione jednostki z powiatu pabianickiego i Łasku. Niestety, żywioł rozprzestrzenił się bardzo szybko.

– Gdy dotarliśmy na miejsce, murowany, parterowy dom ze strychem stał już w ogniu – relacjonuje dyżurny. – Starsze małżeństwo opuściło go jeszcze przed naszym przybyciem. Nic im się nie stało. Oboje, zważywszy na porę, w jakiej doszło do pożaru, mieli dużo szczęścia.

Na palący się budynek strażacy podali pięć prądów wody, aby dotrzeć do zarzewi ognia, musieli też wyciąć kilka otworów w dachu. Ze względu na duże zadymienie podczas akcji gaśniczej pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych.

Straty oszacowano wstępnie na 60 tys. zł, a wartość uratowanego mienia – na 150 tys. zł.

– Spłonął dach i drewniany strop, ocalały mury – dodaje dyżurny.

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była nieszczelność przewodu kominowego.

Działania strażaków zakończyły się po godz. 5.00. Spośród zastępów OSP w akcji udział brali druhowie z Dobronia, Chechła, Orpelowa, Mogilna i Ldzania. Na miejsce przyjechało też pogotowie energetyczne.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments