Strona główna Na sygnale Kryminalne Małżeństwo kradło samochody

Małżeństwo kradło samochody

0

Małżeństwo w ciągu ostatniego roku ukradło 5 samochodów z terenu Konstantynowa Łódzkiego.

5 stycznia policjanci dostali cynk o osobach zamieszanych w kradzieże pojazdów. Zgłaszający podał dokładny opis auta jakim mieli podróżować podejrzani.

Funkcjonariusze z Konstantynowa zatrzymali do kontroli wytypowanego Volkswagena Golfa. Autem podróżowało małżeństwo z powiatu zduńskowolskiego. 49-letni kierowca oraz jego 37-letnia żona byli kompletnie zaskoczeni.

– Pasażerka na widok oznakowanego radiowozu wybiegła z auta, zabierając ze sobą reklamówkę. W torbie znajdowały się dowody ich przestępczej działalności. Były to tabliczki znamionowe oraz tablice rejestracyjne od audi skradzionego dzień wcześniej z terenu Konstantynowa Łódzkiego. Pocięte na części czerwone auto miało trafić do skupu złomu – mówi kom. Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy pabianickiej policji.

Policjanci ustalili, że małżonkowie mają na swoim koncie jeszcze inne kradzieże pojazdów. W przeciągu ostatniego roku skradli z terenu Konstantynowa Łódzkiego pięć samochodów wartych od 2 do 17 tysięcy złotych. Na terenie swojej posesji cięli je na kawałki. W ten sposób trefne nissany, audi i volkswageny kradzione auta trafiały na skupy złomów. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutów sześciu kradzieży z włamaniem do pojazdów. Złodziejska para została objęta dozorami policyjnymi. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments