Strona główna Styl życia Mali Odkrywcy – tu zaczyna się zabawa!

Mali Odkrywcy – tu zaczyna się zabawa!

0
Śliczne sale, zabawy w języku polskim i angielskim, profesjonalna, pełna ciepła i wsparcia opieka, zdrowe, zbilansowane posiłki. Szukasz najlepszego żłobka dla swojego malca? A może stoisz przed wyborem przedszkola? Poznaj Małych Odkrywców i ciesz się rozwojem swojego dziecka. Nabór już trwa!

To tak naprawdę nasze drugie otwarcie – mówi Karolina Świątek, pomysłodawczyni i założycielka Małych Odkrywców. – Gdy w marcu byliśmy już gotowi na powitanie dzieci, a w przestronnych i pachnących nowością salach czekały kolorowe zabawki i książeczki, musieliśmy zamknąć naszą placówkę. Na szczęście tamten etap jest już za nami. Ruszamy z jeszcze większą energią i zapałem do pracy.

Mali Odkrywcy to żłobek i przedszkole, mieszczące się w obiekcie przy ul. Grota Roweckiego 24, nad sklepami Aldi oraz Rossmann. Choć wcześniej mieściło się tu inne przedszkole, to nowe, w niczym nie przypomina swojego poprzednika.

– Zmieniliśmy układ budynku, by nasze dzieci nie musiały wchodzić do żłobka czy przedszkola przez strefę sklepową. Dobudowana została klatka schodowa, która zapewnia przedszkolakom, jak i ich rodzicom bezpośrednie wejście do naszej części budynku. Jest to bardziej kameralne i przede wszystkim bezpieczniejsze rozwiązanie – dodaje Małgorzata Kaszczyk, dyrektor Małych Odkrywców.

O bezpieczeństwo najmłodszych odkrywców zadba także system monitoringu wejść i wyjść. Rodzice, za pomocą specjalnej aplikacji, będą mogli również w każdej chwili zobaczyć, co aktualnie porabiają ich pociechy.

Co jeszcze zmieniło się w obecnym przedszkolu? Przede wszystkim wystrój. Sale nabrały delikatnej, pastelowej aranżacji. Ściany zdobią śliczne, dziecięce tapety. Wyposażenie każdej z nich, to równie urocze, ale i funkcjonalne mebelki.

– Przestrzeń, w której dzieci spędzają czas jest bardzo ważna. To m.in. ona wpływa na samopoczucie naszych podopiecznych. Dlatego też zrezygnowałyśmy z krzykliwych i kontrastowych barw. Przytulne, jasne sale – właśnie tak wymarzyłam sobie Małych Odkrywców – dodaje pani Karolina.

Tak więc w Małych Odkrywcach, na dzieci czekają 4 sale, duża, przestronna szatnia, jadalnia oraz plac zabaw. Żłobek i przedszkole przystosowane są do przyjęcia 76 dzieci.

Jak będzie wyglądał dzień naszych pociech w nowym żłobku przy ul. Grota Roweckiego 24?

– Zaczynamy od wspólnego śniadanka. Posiłki dostosowane są do potrzeb dzieci. Jeśli maluszek w domu karmiony jest posiłkami w formie kremów czy musów, my także takie przygotujemy. Dzieciom, które rozpoczynają przygodę z samodzielnym jedzeniem, oczywiście pomagamy i dopingujemy w rozwijaniu tej umiejętności. Posiłki zapewnia nam znany pabianiczanom Pan Bakłażan. Dieta, jaką serwujemy małym smakoszom jest zbilansowana, kolorowa i pełna zdrowych smaków. Jeśli dziecko zmaga się z jakąś alergią pokarmową, nie stanowi to dla nas żadnego problemu. Firma cateringowa, z usług której korzystamy, przygotowuje posiłki także dla małych alergików – zapewnia Karolina Świątek.

Po pierwszym, wspólnym posiłku maluszki mają czas na swobodną zabawę. Przedszkolaki dodatkowo realizują wraz z „ciociami” podstawę programową. Jednak to, co wyróżnia Małych Odkrywców, to nauka i zabawa także w języku angielskim.

– Jesteśmy żłobkiem i przedszkolem dwujęzycznym – dodaje właścicielka – Nasze dzieci uczymy metodą Baby Beetles. Dzięki niej dzieciaczki już na początku poznają ok. 160 słówek i zwrotów, z którymi osłuchują się zarówno dzięki zabawie, jak i przy nauce codziennych czynności, chociażby takich jak samodzielne mycie rączek.

Gdy po porannych harcach i figlach maluszki robią się senne, czas na przedobiednią drzemkę. Zasypianie na rączkach czy przy butli mleka? Rodzice nie muszą martwić się o to, w jaki sposób zaśnie ich szkrab. „Ciocie” znają i doskonale rozumieją dziecięce rytuały.

Same jesteśmy mamami – dodaje z uśmiechem pani Ewelina – nauczycielka. – Wiemy, że to, w jaki sposób zaśnie maluszek, ma duży wpływ na jego spokojny i zdrowy sen.

Po drzemce, czas na dwudaniowy obiadek i dalsze, ekscytujące zabawy oraz zajęcia. To m.in. rytmika i muzykoterapia, bajkoterapia, uwielbiana przez dzieciaki sensoryka i eksperymenty. Żłobek posiada także własny plac zabaw, z którego dzieci będą korzystać w ciepłe, słoneczne dni.

A jak w Małych Odkrywcach wygląda obecna rzeczywistość? W jaki sposób koronawirus wpłynął na pracę tej placówki?

Jeśli chodzi o pandemię, pracujemy według wytycznych ministerstwa i dokładamy wszelkich starań, by w naszym żłobku i przedszkolu, także pod tym względem, dzieciaczki były bezpieczne. Wciągu dnia kilkukrotnie mierzymy dzieciom temperaturę, gdyby tylko było podejrzenie, że maluszek źle się czuje natychmiast zawiadomimy rodziców. Ale co najważniejsze, w trosce o wszystkie dzieciaczki, nie przyjmujemy maluchów z objawami infekcji. Katar, kaszel, zaszklone oczy – takich oznak nie możemy lekceważyć i tolerować – zapewnia właścicielka Małych Odkrywców.

Rekrutacja na rok szkolny 2020/ 2021 już trwa. Nadal trwają także zapisy na czerwiec oraz na miesiące wakacyjne.

W jaki sposób zapisać dziecko do nowopowstałego żłobka lub przedszkola przy ul. Grota Roweckiego 24? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, zamieszczony na stronie internetowej Małych Odkrywców. Następnie umawiane jest spotkanie z rodzicami, w celu podpisania umowa. Gdy nadejdzie pierwszy dzień w żłobku, możemy wraz z naszą pociechą uczestniczyć w procesie adaptacji.

Co ważne, w Małych Odkrywcach nie jest wymagane wpisowe, a czesne to koszt 690 złotych, bez względu na to, ile godzin dziecko spędzi w przedszkolu czy żłobku. Taki system naliczania opłat nie wymaga od rodziców pilnowania godzin odbioru malca z zegarkiem w ręku, dając jednocześnie poczucie komfortu w sytuacjach nagłych.

– Zapraszamy serdecznie rodziców, którzy szukają dla swoich pociech miejsca, w którym dzieci czują się swobodnie i bezpiecznie. Miejsca, w którym stawiamy na rozwój, ale przede wszystkim świetną zabawę. Dzieciństwo ma być beztroskie, pełne uśmiechów, wypełnione radosnymi chwilami. Takie jest właśnie miejsce, które tworzymy dla najmłodszych pabianiczan – mówi Karolina Świątek.

Szczegółowe informacje dotyczące pracy, jak i oferty żłobka i przedszkola, dostępne są na stronie internetowej. Warto śledzić fanpage Małych Odkrywców, bo to właśnie tu publikowane są newsy z życia maluszków.

Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Językowe „Mali Odkrywcy”
ul. Stefana Grota Roweckiego 24, Pabianice
kontakt:
tel. 517 175 742
email: biuro@odkrywcy.org
godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek godz. 6.30 – 18.00
soboty godz. 7.00 – 15.00
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments