Strona główna Aktualności Z miasta Pokonali nałóg i mają szansę na nowe życie

Pokonali nałóg i mają szansę na nowe życie

2

Trzech podopiecznych ośrodka przy ul. Granicznej otrzyma mieszkania w Aleksandrowie Łódzkim.

Włodek (64 lata), Zbyszek (lat 63) i Piotrek (50 lat) po półtora roku spędzonym ze Stowarzyszeniem Abstynentów „Granica” powrócą do świata zewnętrznego. Przez ten czas uczestniczyli w warsztatach i sesjach terapeutycznych, podczas których mieli nauczyć się nie tylko walczyć z nałogiem, ale także żyć bez niego. Starania trzech mężczyzn zostały zauważone i otrzymają oni szansę na start z czystą kartą.

Realizując program walki z bezdomnością, opieka społeczna w Aleksandrowie Łódzkim przyznała wychowankom stowarzyszenia tzw. mieszkania chronione. Jeśli przez 3 lata ich użytkowania panowie będą spełniać warunki kontraktu, otrzymają prawo do otrzymania od miasta mieszkania docelowego.

– Włodek, Zbyszek i Piotrek dostali swoją wielką szanse na całkowitą zmianę dotychczasowego życia. Czy skorzystają? Odpowiedź na to pytanie poznamy za jakiś czas – mówi Marek Skrzymowski ze Stowarzyszenia Abstynentów „Granica”. – My życzymy im żeby nadal się rozwijali, bo teraz są  z pewnością świadomi jakie straty w życiu ponosili przez picie alkoholu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Straszny nałóg. Życzę im z całego serca, by się trzymali w abstynencji!

Jeśli zdołali po „60-tce” rzucić picie tzn, że nigdy nie jest za późno aby zmienić swoje życie, ja ich podziwiam, mój ojciec niestety pił do końca swego życia.