Strona główna Aktualności Komunikacja Ma być wygodniej

Ma być wygodniej

4

Na trasę „41” wrócił wygodniejszy przegubowiec Duewag M8C. Zarząd Dróg i Transportu przychylił się do prośby prezydenta Pabianic i skierował wagony  do obsługi linii do Łodzi.

Przy okazji rozmów z Łodzią o dopłacie za przejazd tramwaju w 2016 prezydent Grzegorz Mackiewicz negocjował również poprawę jakości przewozu.

– Chodziło o to,  aby dla wygody pasażerów linię tramwajową 41 obsługiwały niemieckie wagony Duewag M8C zamiast składów dwóch wagonów typu Konstal. Zarząd Dróg i Transportu przychylił się do prośby prezydenta Pabianic i wydał decyzję o skierowaniu tych tramwajów do ciągłej obsługi linii 41. „Niemieckie” tramwaje są wygodniejsze na długiej trasie do Łodzi: mają więcej miejsc siedzących  i miękkie fotele, są też cieplejsze. MPK-Łódź, które obsługuje „41”, nieoczekiwanie wycofało je w lutym 2015 i przekierowało na miejską linię „13” w Łodzi – tłumaczy Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic.


Otrzymaliśmy dziś od rzecznika dodatkową informację:

„W ocenie MPK Łódź poprawiła się sytuacja związana z zasilaniem elektroenergetycznym na trasie tramwaju w Pabianicach – Zakład Torów i Sieci MPK usunął usterkę, która powodowała  awarie. Dlatego można było przywrócić do obsługi wagony Duewag M8C.”

 

REKLAMA
Poprzedni artykułDziewięć sparingów i turniej
Następny artykułSamochód do zadań specjalnych
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czy stacje trafo zostały już zmodernizowane by dostarczać więcej energii elektrycznej ze względu na podwyższone zapotrzebowanie na energię tych tramwajów?
W jednym z poprzednich artykułów o tych tramwajach była mowa o problemie elektrycznym który wynikał ze tego, że te niemieckie tramwaje podobno potrzebują więcej mocy do działania a stacje trafo nie są w stanie tyle mocy dostarczyć. To jak to właściwie jest?

cieplejsze? xD… Śnieg w nich pada :’)

Skoro są takie wygodne to serdecznie zapraszam Pana Prezydenta, osoby decyzyjne z zarządu dróg i transportu i Panią rzecznik prasową o wypróbowanie linii 41 odjazd 7:03 z przystanku wiejska do przystanku port łódź w dniach roboczych.
Proszę również media o zainteresowanie się jakością podróży o godzinach szczytu. Może jakiś reportaż o warunkach w jakich musimy podróżować?

Da się je jeszcze bardziej zniszczyć?