Strona główna Aktualności Łódzkie sprzyja mamom i imprezuje

Łódzkie sprzyja mamom i imprezuje

0

Dobra wiadomość dla przyszłych mam. Nowoczesny sprzęt do badania i leczenia kobiet trafi do szpitala im. Madurowicza w Łodzi. Będą to m.in. nowy ultrasonograf, laparoskopy i histeroskopy czyli urządzenia do badania ginekologicznego z wykorzystaniem mikrokamerki.

Aparatura trafi na oddziały ginekologiczno-położnicze Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Pirogowa w Łodzi, którego częścią jest Ośrodek Szpitalny im. Madurowicza. Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński podpisał w umowę dyrektorem szpitala Romanem Bocianem dotyczącą przekazania na ten cel 2,7 miliona złotych. Sygnatariuszom towarzyszył Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, który już zapowiedział, że na najbliższej sesji Sejmiku WŁ złoży wniosek o uzupełnienie tej kwoty o kolejne 300 tys. zł z budżetu województwa.

Razem z wcześniej przekazanymi pieniędzmi z budżetu województwa szpital im. Pirogowa będzie mógł realizować przedsięwzięcia za ponad 14 mln zł. Część inwestycji już jest w toku: modernizowane i wyposażane w sprzęt są dwie sale operacyjne, sala pooperacyjna, wybudowane zostaną dwie duże windy.

Studenci – sportowcy rywalizowali w Łódzkiem

Łódzkie pożegnało uczestników Europejskich Igrzysk Akademickich Łódź 2022. To było 16 dni sportowej walki i wielkich emocji. Igrzyska rozgrywane były w 20 dyscyplinach, na 20 arenach. Sportowcy – kilka tysięcy zawodników z ponad czterdziestu krajów Europy – rywalizowali między innymi w siatkówce, koszykówce, piłce nożnej, tenisie, pływaniu, wspinaczce.

– Serdecznie dziękuję, że jako sportowcy akademiccy odwiedziliście nasz region, bo  wypełniliście go radością i śpiewem. Szczególnie dziękuję reprezentacji Ukrainy. To wy, nasi młodzi przyjaciele, dumnie nieśliście błękitno-żółtą flagę, budziliście sympatię i byliście tą częścią sportowej rodziny, która pozwoliła pokazać, że solidarność środowiska akademickiego i sportowego jest z wami – mówił wicemarszałek Zbigniew Ziemba podczas ceremonii zamknięcia igrzysk w hali Sport Arena w Łodzi.

Zapraszamy na dożynki

A już 21 sierpnia Dożynki Województwa Łódzkiego w Radomsku. W Parku Solidarności wystąpią m.in. grupa Turnioki, Dawid Kwiatkowski, Feel i Ray Wilson, ale atrakcji będzie dużo więcej. Zapraszamy!

 

REKLAMA
Poprzedni artykułDrzewo „wyrosło” na środku chodnika. Teraz urzędnicy mają problem
Następny artykułWujek Samo Zło wystąpi u nas. Raper będzie na imprezie patriotycznej