Strona główna Aktualności Drzewo „wyrosło” na środku chodnika. Teraz urzędnicy mają problem

Drzewo „wyrosło” na środku chodnika. Teraz urzędnicy mają problem

38
Ciągle ważą się losy drzewa stojącego przed blokiem przy ul. Zamkowej 50. Ktoś ewidentnie czegoś nie dopatrzył i teraz mamy sytuację, że trzeba dokonać jakiegoś wyboru.

Doprecyzujmy, drzewo rosło tu na długo przed tym, zanim pojawili się robotnicy. Co więcej, jego wysokość świadczy o tym, że liczy już sobie kilkadziesiąt wiosen więc trudno je przeoczyć. Tak się jednak stało i dziś stoi dokładnie na środku chodnika, korzeniami „wchodząc” w przyszłą jezdnię z jednej strony i w ścieżkę rowerową z drugiej. Znajduje się ponadto na wysokości przyszłej wysepki tramwajowej.

– Drzewo nie ma żadnych szans.

– No ja też mam nadzieję że nie wytną. Zakaz betonowania miasta!!

– Czy w związku z powyższym drzewo zostanie wycięte? Mam nadzieje, ze się mylę.

To tylko niektóre komentarze pabianiczan. Pozostałe również w większości odnoszą się krytycznie do błędu jaki został popełniony na etapie planowania. Póki co los drzewa nie jest jeszcze przesądzony. Od rzeczniczki ratusza usłyszeliśmy, że sprawa jest w toku.

Oczywiście nie byłoby może takiego szumu, gdyby nie fakt, że mieszkańcom nie do końca podoba się fakt zabetonowania centrum miasta i dlatego każde drzewo jest na wagę złota.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
38 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wystarczy cofnąć przystanek o parę metrów a chodnik tam jest tak szeroki ze chyba nie ma co si zastanawiać, i tak już za dużo drzew wycieli, nie mówiąc ze zamiast trawników są same betony i asfalt i Drzewa tak obudowane ze nie wiem jak dotrze do nich woda…. Debilny architekt i jeszcze bardziej debilny urzędnicy którzy ten projekt zaakceptowali powinny stracić prace….

Papier wszystko przyjmie. Nie ma odpowiedzialności za swoje decyzje.
A pani rzeczniczka zawsze znajdzie wytłumaczenie. Bo to bo tamto. Nigdy nie urząd . Tam pracują sami „miszczowie” z prezydentem na czele. Pabianice obudźcie się wreszcie. Non stop jakieś fuszerki. Najlepsza jest fontanna na Skwerze. Co roku to samo . Nie działa. Może premie trzeba przyznać urzednikom za takie cacko.

Dokładnie tak. Z tego dużego ośrodka przemysłowego jakim były Pabianice zrobili upadłe miasto. Pełno tu zlikwidowanych firm, sklepów, ruder, żuli i dziur w jezdniach. O uprzejmości urzędników, których jest tam chyba kilkuset można pomarzyć. Ogólnie to bieda z nędzą przez to miasto pędzą a problemem jest jakieś drzewo, które przeszkadza w betonowaniu terenu.

Czy prezio zrobi sobie focię przy wyciętym drzewie ?

Jedno drzewo na tle klepiska niech sobie rośnie.

1 człowiek,1 drzewo Usunąć na zawsze

Zróbcie referendum, niech mieszkańcy sami zadecydują czy chcą mieć tramwaj czy drzewko.

Polecam niedawny artykuł o tym, że starostwo nie pozwala wycinać innym drzew, co teraz? Hehe
Starostwo już budżet 50tys. Wydało na 10 nowych drzew..

To drzewo jest ewidentnie do wycięcia. Taka jest cena cywilizacji. Dawniej karczowano puszczę. Oczywiście niezbędny jest projekt stworzenia nowych nasadzeń w donicach, gazonach i in. wzdłuż całej Zamkowej. Pamiętajcie o ogrodach…

u siebie nasadź się drzew w donicach – dzbanie!

należało dopuścić tych po podstawówce zrobili by to lepiej i bez problemu niż wykształciuchy ,gniot na gniocie ,bzdet na bzdecie prospekty szerokie jakw moskwie po prawej a tu kolizja z drzewem i najlepiej wyciąć ………………..

Last edited 9 miesięcy temu by grzegorz

Włodarze naszego miasta ,czas na emeryturę i na działki ,wasze decyzje ,projekty,remonty wnoszą tyle co … czas na zmiany ,nowe umysły ,wy sobie ewidentnej z niczym nie radzicie nawet ze swoimi brzuchami które są coraz większe ,Panie prezydencie Panu już tez dziękujemy ,zwłaszcza za beton na Zamkowej brak zieleni oraz remont który się nie skończy w tym roku po którym będą sunąć stare tramwaje a już order bym Panu dał za budowę szkutni ! Za to to bym Panu ….
Pozdrawiam

Kto to są te „nowe umysły”?

Nawet jak drzewo zostanie, co jest nierealne, to jest spore ryzyko, że uschnie, bo wokoło same podbudowy pod asfalt, chodnik, ścieżkę. Mogli już w trakcie prac uciąć część korzeni. Projektantów bym nie obwiniał, wszak w Polsce drzewo ma status jak kosz na śmieci, jeśli jest na trasie inwestycji to się je po prostu wycina. Wyjątkiem są pomniki przyrody lub drzewa o znaczeniu strategicznym (to ostatnie to nie żart).

projektant powinien ruszyć dupę w miasto i pooznaczać sobie poprawki, a nie sieci przy kompie z bazą danych z przed 5 lat i później mu same kolizje wychodzą!
Normalnie tak długo się z tym grzebią że im drzewo wyrosło!

Ale to jest kuchwa dramat, ten remont, to brak słów… Zrobiliby nowe torowisko, jezdnie i by było, jak dawniej, to kierwa, kombinacje jakieś…

Jak nie wytną, to korzenie notorycznie będą psuć zarówno ulicę, jak i ścieżkę rowerową…

PABIANICE – B E T O N O Z A !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie dość że latem nie można schować się pod drzewem, w ulewy, woda będzie zalewać wszystko do około. 0 trawników, 0 drzew. Czasem odnoszę wrażenie że projekty robią upośledzone dzieci urzędników. Takie do przyklejenia na lodówkę. (Nie ujmując dzieciom z deficytami) pomijając fakt, że remont byłby tańszy jakby chociaż część powierzchni zamieniono w trawniki.

Last edited 9 miesięcy temu by Buc

Jak to drzewo wyrosło ? Rośnie w tym miejscu od dziesiątek lat . Pamięta lata budowy tych bloków a tutaj urzędnikom nagle wyrosło. A ludzie dziwią się kabaretom skąd biorą pomysły na przedstawienia. Ot i jest gotowiec.

Wytnijcie wszystko a później narzekajcie, że gorąco w mieście 🙂

Zostawcie to drzewo, wtedy w mieście będzie chłodno.

Nie drzewo do ścięcia a czyjeś jaja do odcięcia.

I nad czym tu deliberować? Drzewo jest do wycięcia ponieważ jest w obrębie ulicy. Korzenie będą wysadzać asfalt, ktoś się wreszcie zabije na tym drzewie!

W okolicy US nowoczesne latarnie ledowe będą świecić w gałęzie innych drzew. Ręcę opadają.

Następny bubel budowany przy krańcówce Waltera.Najpierw zrobiony piekny ogrod na jesień a teraz wszystko koparka wywalila i chodnik z drogą rowerową zrobiony ktory kończy się po 200metrach i do lasu i tak po jezdni 😂koło Dino po 2 stronach jezdni droga rowerowa asfaltowa a od szkoły 3 kostka stara zamiast zrobic po jednej stronie a dalej pociągnąć asfalt to po co.Przy Dino taka promenada setki rowerów pewnie tu jeździ dziennie 🤣

Drzewo trzeba z korzeniami przesadzić w inne miejsce. Może gdzieś bliżej budynku urzędu miasta by zmniejszyć stopień tej betonozy.

Panie Rąkowski, Panie Mackiewicz i reszta POważnego towarzystwa. Jak tam neutralność klimatyczna. To drzewo to symbol waszej nieudolności i obłudy. Betonoza i wycinka wszystkiego to zaproponowaliście na Zamkowej. Frazesy o zielonych Pabianicach to macie jak do Zielonej Górki na piwo chyba idziecie

Mieszkałem na Ar. Czerwonej dzisiejsza Zamkowa 49 lat i te drzewa zawsze były, niejedno ma co najmniej ok 60/70 lat i przez lata nikt ich nie usuwał/była robiona cała ulica, usuwano bruk ,położono kostkę i jakoś nikomu nie przyszło by je usuwać.

A to inżyniery😅

Nie daj Bóg jak będziesz chciał wyciąć swoje drzewo,bo np.zagraża życiu,jest przechylone itd. Nie ma mowy. Przyjdzie komisja, jak drzewo zdrowe,pień gruby nie ma mowy o wycince……ciekawe co tutaj wymyślą….

Tutaj nie ma co się zastanawiać. Drzewo niestety i tak zostanie wycięte, bo przeszkadza w nowej inwestycji. Potem napiszą, że i tak by uschło, bo podczas remontu zostały uszkodzone korzenie, które potem odrastając uszkodzą nawierzchnie. Inwestycja polega na zbudowaniu torowiska, drogi dla samochodów, dla rowerów i ciągu pieszego. Teraz trzeba inwestycji mówiącej o sadzeniu drzew w innym miejscu, bo w tym już się nie da przez betonoze. Za kilka lat w miejscu realizacji projektu nasadzeń powstanie nowy projekt drogi i znowu wytną. W ten sposób na chwilę będziemy spokojni, potem sie wkurzą nasze dzieci, które zostaną uspokojone innymi nasadzeniami i… Czytaj więcej »

Na starym rynku najpierw zamontowano kamery na kamienicy pod dachem a następnie ścinano drzewa do połowy aby kamery miały widoczność tak się szanuje zieleń w Pabianicach jakby przy montażu nie można było przemyśleć że drzewa będą zasłaniać

Przecież można to drzewo przenieść w inne miejsce. Od dawna tak się robi w cywilizowanych państwach.

Geodete co robił mapę za mordę i niech PŁACI za zmiany a drzewo zostawić w SPOKOJU!

Czemu redakcja nie poprosiła prezydenta o wypowiedź do kamery? Obywatele chętnie zobaczą taki wywiad.

Taka sama sytuacja jest z drzewem na Zamkowej przy Narutowicza. Też czeka na wycięcie.Takie piękne drzewo.

Skoro piszemy o drzewach, to zobaczcie jak usychaja te przy sdh i urzędzie miejskim. Robiąc instalację poprzecinali korzenie i już widać efekty.

Pabianiczanie sobie poradzą bo to drzewo było jest i będzie .
A od teraz jest symbolem niekompetencji tych kogo wybraliśmy w wyborach . Słowo niekompetencja to w tym wypadku za słabe określenie.
Pamiętajmy o tym przy następnych wyborach.