Strona główna Styl życia Limit kredytowy w koncie osobistym – dobre rozwiązanie na obecne czasy

Limit kredytowy w koncie osobistym – dobre rozwiązanie na obecne czasy

0
W przypadku, gdy od czasu do czasu chcielibyśmy skorzystać z pożyczki na dobrych warunkach, warto zastanowić się, czy nie sięgnąć tutaj po limit kredytowy. Przyznanie limitu kredytowego będzie powiązane z naszym bankowym kontem osobistym, którego jesteśmy właścicielem albo współwłaścicielką. Potencjalne koszty limitu kredytowego będą niższe od konsumpcyjnych pożyczek gotówkowych. Mogą być także niższe niż koszt posiadania karty kredytowej. Warto więc dowiedzieć się więcej na ten temat i sprawdzić, jaka kwota limitu kredytowego może nam przypaść w naszym banku.

Jak sprawdzić limit kredytowy na koncie – warto wiedzieć więcej

W przypadku karty kredytowej koszty pożyczki mogą być większe niż koszty, jakie zagwarantuje nam limit kredytowy w ramach naszego konta bankowego. Solidny limit kredytowy może więc okazać się bardzo przydatnym zabezpieczeniem w kwestii niespodziewanych wydatków. Sporo interesujących informacji na temat, jak działa limit kredytowy, kto może nań liczyć, jak go spłacać itp., znajdziemy w witrynie sieciowej: https://ekredyt24.com.pl/. Limit kredytowy to nic innego jak otwarta możliwość zaciągania kredytu w ramach konta osobistego w danym miesiącu. Przeważnie opiewa ona na kilka tysięcy złotych i jest uzależniona od naszych stałych dochodów oraz historii konta. Niedotrzymanie terminu spłaty limitu kredytowego może się wiązać z problemami finansowymi, a więc lepiej unikać tego typu sytuacji. By móc otworzyć taki limit trzeba być pełnoletnim, posiadać obywatelstwo polskie a także mieć stałe, udokumentowane dochody. Każdorazowa spłata limitu kredytowego jest określona czasowo, tak jak ma to miejsce w przypadku spłat innych pożyczek finansowych. Wiedząc już, jak wygląda spłata limitu kredytowego musimy się liczyć z tym, że bank może nam taki limit przyznać, ale może też tego nie zrobić. W przypadku limitu kredytowego możemy także otrzymać kwotę limitu niższą albo wyższą od tej, na którą liczymy – warto o tym pamiętać.

Pozyskanie limitu kredytowego to dobra rzecz – korzystajmy z przyznanego limitu rozsądnie

Posiadanie limitu kredytowego na własnym koncie to dobra rzecz. Kredyt będzie tutaj tańszy niż na karcie kredytowej, ale na rachunku bieżącym musimy mieć środki, które pomogą nam odnawiać kwoty wykorzystanego limitu. Duża suma limitów kredytowych będzie obniżać naszą zdolność kredytową, co może mieć poważny wpływ na nasze finanse w przyszłości. Oprocentowanie limitu tego typu nie może przekraczać dwukrotności sumy stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego plus trzech i pół procenta. Należy pamiętać też, że tak jak mając kartę kredytową, odsetki płacimy tylko i wyłącznie od pożyczonych sum a nie od całości limitu. Posiadanie dobrej zdolności kredytowej zdecydowanie podniesie nasz limit w koncie. Jest to więc bardzo dobry zamiennik dla takich produktów jak karta kredytowa, o ile na czas spłacamy np. odsetki naliczane przez bank. Klientka albo klient banku mogą tutaj często liczyć np. na okres bezodsetkowy, który może trwać np. miesiąc itp. Warunki spłaty, dodatkowe opłaty i in., mogą się różnić w danym banku w stosunku do innego. Może się więc okazać, że otwarcie limitu przy innym rachunku osobistym może być dla nas korzystniejszym rozwiązaniem. Niestety w ramach limitu kredytowego, który będziemy wtedy chcieli pozyskać, konieczne będzie przeniesienie konta do innej instytucji albo otwarcie kolejnego. Przestrzegając wszelkich procedur przy spłacie zadłużenia limitu w koncie osobistym, dostępny limit kredytowy będzie nas cieszył przez wiele lat.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments