Strona główna Aktualności 16 lat od tragicznych wydarzeń w sieradzkim więzieniu

16 lat od tragicznych wydarzeń w sieradzkim więzieniu

6
16 lat temu strażnik więzienny strzelał do policjantów na dziedzińcu zakładu karnego. Funkcjonariuszy nie dało się uratować. 

26 marca 2007 roku policjanci z KWP Łódź – aspirant Andrzej Werstak oraz młodsi aspiranci Wiktor Będkowski i Bartłomiej Kulesza wykonywali zadania służbowe. Pojechali do Zakładu Karnego w Sieradzu po osadzonego tam aresztanta. Podczas konwoju, zanim zdołali opuścić teren placówki, zostali ostrzelani przez strażnika więziennego. Dwóch policjantów zginęło na miejscu, natomiast trzeci zmarł w szpitalu. Policja straciła wspaniałych funkcjonariuszy, a my wszyscy – oddanych kolegów. Zabójca został skazany na dożywotnie pozbawienie wolności.

O tragicznie poległych na służbie funkcjonariuszach pamiętało kierownictwo łódzkiej i pabianickiej policji. Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinsp. Sławomir Litwin złożył kwiaty i zapalił znicze na grobach śp. Wiktora Będkowskiego i Bartłomieja Kuleszy. Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach insp. Jarosław Tokarski oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w  Pabianicach podinsp. Sławomir Kłos – w imieniu policjantów i pracowników pabianickiej komendy – uczcili pamięć śp. Andrzeja Werstaka. Na jego grobie również złożyli kwiaty, zapalili znicz i oddali hołd zmarłemu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czy w/w strażnik otrzymał status pokrzywdzonego?

Świetny żart. Taki inteligentny. Wysublimowany. Na poziomie.

ty dostałeś status poj…….go

A mogli sprzedawać lody.

Bardzo nietypowa sprawa, wielowątkowa. Granatnik nie rób sobie jaj.

Co tam jest wielowątkowe? Że psychol strzelał z wieżyczki? xDDD

Wielowątkowość w wuj xDD