Strona główna Na sygnale Kryminalne Libacja zakończona kradzieżą

Libacja zakończona kradzieżą

2
Zdjęcie ilustracyjne.
Dziwna znajomość 63-latka z 28-latkiem zakończyła się dokumentacją w kronikach kryminalnych. 

2 listopada 2023 roku do pabianickiej komendy policji zgłosił się mężczyzna i zawiadomił o kradzieży pieniędzy, dokumentów i rzeczy osobistych. Jak doszło do przestępstwa?

63-latek zaprosił do swojego mieszkania o 35 lat młodszego znajomego. Po „zakrapianym spotkaniu” obaj zasnęli. Rano gość wyszedł, a 63-latek zorientował się, że kolega go okradł.

– Mężczyzna natychmiast zastrzegł dowód osobisty, a następnie pojechał do banku, by zablokować dostęp do konta. Niestety okazało się, że jego nieuczciwy znajomy zdążył już zrobić użytek ze skradzionej karty – relacjonuje sierżant sztabowy sierż. sztab. Agnieszka Jachimek, rzecznik prasowy pabianickiej policji.

28-latek zdążył kilka razy zapłacić kradzioną kartą za zakupy, a dodatkowo przy jej użyciu wypłacił gotówkę z bankomatu. Funkcjonariusze, natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia pojechali do miejsca zamieszkania 28-latka. Okazało się jednak, że mężczyzna od kilku lat już tam nie przebywa. Śledczy poszukując mężczyzny w pewnym momencie zauważyli go na Starym Rynku w Pabianicach, gdzie szedł chodnikiem ubrany w skradzioną koledze kurtkę. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Kradzież karty płatniczej, a następnie włamanie się na cudzy rachunek bankowy poprzez dokonanie transakcji za jej pomocą, stanowi przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
Poprzedni artykułJach grochem o ścianę: radni miejscy nie mają uwag i pomysłów
Następny artykułBędą porządki na Strzelnicy
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Na front go zesłać do ruskich. Nie ma przyzwolenia i miejsca w społeczeństwie na takich zwierząt.

Nie ma informacji o ilości wypitego alkoholu i promilach… lipa 😉