Strona główna Aktualności Jach grochem o ścianę Jach grochem o ścianę: radni miejscy nie mają uwag i pomysłów

Jach grochem o ścianę: radni miejscy nie mają uwag i pomysłów

55
Przynajmniej tak wynika z Biuletynu Informacji Publicznej na stronie urzędu miejskiego, gdzie publikowana są interpelacje, zapytania i wnioski. 

W październiku nikt z 23 radnych miejskich nie złożył żadnego z wyżej wymienionych dokumentów do Biura Rady Miejskiej. Co ciekawe, członkowie Koalicyjnego Klubu Radnych, czyli tego popierającego prezydenta, ostatnią interpelację złożyli w maju, a w całym 2023 roku tylko 4. Przypomnę, że klub KKR ma 17 członków, więc nawet gdyby każdy złożył po jednej, byłoby ich 17.

Interpelacje, wnioski i zapytania to narzędzia, dzięki którym członkowie rady mogą zwracać prezydentowi uwagę na ważne sprawy w mieście, a szczególnie w rejonie, z którego zostali wybrani. Mogą oficjalnie informować o nierównych chodnikach, zanieczyszczonych studzienkach, dziurawych ulicach, proponować organizację imprez czy akcji dla mieszkańców.
Może robią to nieoficjalnie na kawie u prezydenta, ale jeśli tak się dzieje, to szkoda, bo nie wiemy jak walczą o sprawy ważne dla swoich wyborców.

2 lata temu radni miejscy przyznali sobie spore podwyżki. Szeregowy radny, którego dieta wynosiła 1100 zł od stycznia 2022 roku otrzymuje ją w wysokości 1772 miesięcznie. Dla radnych, którzy są wiceprzewodniczącymi komisji, diety „skoczyły” z 1250 zł do 1997 zł. Przewodniczący wszystkich komisji (jest ich 7) oraz troje wiceprzewodniczących rady miejskiej otrzymują 2641 zł (mieli 1650 zł), a przewodniczący 2995 zł (miał 1900 zł).

Przed nami wybory samorządowe, które planowane są na kwiecień. W najbliższych miesiącach zapewne zauważymy nadprzeciętną aktywność radnych.

Listę interpelacji można sprawdzić TUTAJ.

Przemysław Jach – redaktor naczelny portalu epainfo.pl

„Jach grochem o ścianę” to cykl publicystyczny i prezentuje subiektywne opinie autora dotyczące życia w Pabianicach i powiecie pabianicki.

REKLAMA
Poprzedni artykułMęski bezrękawnik – jak i do czego go nosić?
Następny artykułLibacja zakończona kradzieżą
Subskrybuj
Powiadom o
55 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Mierni, bierni ale wierni.

Pięknie. Może czas zacząć działać, wybory się zbliżają. Wychodzi na to, że tylko chcą odcinać kupony.

Last edited 28 dni temu by JaRo

Plusik dla Przemka za złapanie tematu 🙂 Obserwujący radnych na portalach społecznościowych widzą dużo lansu a mało roboty. Dobrze jest to poprzeć konkretnymi liczbami.

Już się lansują z świętem pieczonego ziemniaka 😅

Panie Krzysztofie co za nie tęga mina

Jak i wszystkich

Może się kiedyś ruszą…

Nie ma wniosków? To może pozwolić Marszałkowi Województwa wybudować wreszcie Myśliwską bis. Wiecie dlaczego prezydent blokuje tę inwestycję?

Prezydent ma moc blokowania inwestycji prowadzonych przez Marszałka Województwa?

Nie wiemy, ale chętnie się dowiemy.

myśliwska bis??którędy??

A te aleje solidarności (czy jakoś tak) to nie miały koło domu GM przebiegać? Albo jakoś w okolicy?

No przecież Myśliwska bis przebiegałaby blisko domu naszego prezydenta. Nie jest więc potrzebna 😂

Panie Przemku Jak to wyglądało z końcem poprzedniej kadencji, zdaje się wtedy Pan o tym nic pisał ? To ilu radnych tej kadencji takie interpelacje złożyło ? Przytoczy Pan jakąś statystykę do artykułu ?

Tylko czemu tą kadencje Pan podsumowuje na podstawie interpelacji a poprzednią nie ? Przecież część radnych się powtarza od wielu kadencji. Czym to jest spowodowane, ta różnica w Pana ocenie ? Taka statystyka pomoże ocenić ich zaangażowanie ? Część jest aktywna z różnym skutkiem w mediach społecznościowych, innych widać tylko jako anonimową grupę w artykułach prasowych ? Czy sesje radnych wyglądają tak jak obrady sejmu ? I są jakieś wystąpienia? O czym ci radni dyskutują ? Widzę,że wszędzie pełno Rąkowskiego, jeszcze więcej Różyckiego, Stanka, czasami jest też radny Piotr Duraj czy radna Stasiak ? I jeszcze Hodak zaczął tańczyć. Gdzie… Czytaj więcej »

to może pan rozwinie temat KKR pabianickiego, bo o ile wiem CIEKAWSZYM JEST co robi władza ,a szczególnie ta lokalna ,TAM MY WIDZIMY WSZYSTKO, co niektórzy znają wszystkich od dziadzi z czerwonego tanka do papci sędziego PRLu czy innego dyra banku ,WŁADZY LOKALNEJ TRZEBA PATRZEĆ 24/h NA RĄCZĘTA pulchne nie skalane ciężką pracą dla lokalnej społeczności, jesli nie widza w tym SWOJEGO INTERESA!!ot panie jach przemysławie,TERAZ SZCZEGÓLNIE POPATRZYMY NA demokratyczną władzę niemiecką na terytorium JESZCZE POLSKIM,czekam na interesujące artykuły bo to co w POLSCE ma odniesienie do lokalnych małych miejscowości szczególnie!! ZATEM SPRAWDZAM panie jach ,obiektywność panską, czy jest pan… Czytaj więcej »

świetna konstrukcyjnie merytoryczna odpowiedź!!!!!BREDZISZ jach przemysławie spod hasełka je..ć***.bardzo ci współczuję

Haha kawa z petem..tu też na tobie się poznali..niedługo zostanie ci tylko gość niedzielny

Longina dla mnie jesteś dno i 2 metry mułu. Piszesz zatem sprawdzam z dużej litery A nazwisko z małej hm… oznaką tego jest brak szacunku, a takich ludzi się nie szanuje. I jeszcze utożsamiajac się z władzą wystawiając jej piękny obraz elektoratu.

nazwisko jach przemysław będę pisać z małej litery !!! wy możecie go ubrać nawet w koronę, dla mnie jest małym człowiekiem ,poprzez odpowiedź AUTOR do mnie” Przemek Jach
Autor
 odpowiedź do  longina
 6 listopada 2023 14:16

Jak zwykle bredzisz.” czym wsytawił sobie doskonałą opinię!!ale czy wy to zrozumiecie ???szczerze wątpię

czy znasz młody człowieku z historii oczywista Josif Wissarionowicz Dżugaszwili???czyżby spodobało się jego działanie ??nie ma szans na ŻADNE PRZEPROSINY ani teraz ani kiedykolwiek

A jak miał ci odpisać, jeśli sama piszesz się małą literą?
Widzę, że się pogorszyło, trzeba iść do lekarza i zmienić dawkowanie leków.

Wiesz jaką jest różnica między p. Jachem A Tobą?? On nie wpisuje imienia swojego z małej litery o ile longina to twoje imię, bo z małej litery oznacza owada. Co mają czyjeś odpowiedzi to pisania poprawnie imię i nazwisko??, twoja zawiść, wrodzona msciwosc itp tworzy, jak już wcześniej pisałem, obraz twój i elektoratu, który tak bardzo popierasz.

widac baaaaaardzo dlugo myślałeś nad swoja odpowiedzią co może oznacząc jedno MYŚLENIE JEST ci obce ,dlatego dłuuuuuugo trwa

Wiesz jaką jest między nami różnica?? Ja myślę, niestety ty nie :), myślenie jest dla Ciebie czymś obcym :). Ale jak już pisali poprzednicy może wystarczy zmienić leki ?

dla Ciebie Pan Przemysław Jach

dla jach przemysław!!

No cóż, ortografia i interpunkcja nie jest potrzebna pracownikowi produkcji.

wychodzi z bipu Hodak 78, Stanek 74 w tej kadencji, najwięcej

a katecheta odezwał się chociaż z raz ?

słowem Amen 😂

Na ratę kredytu mają.

Ale do kogo pretensje? Wybieracie od 1990 r tych samych ludzi z tej samej opcji to macie…. Przyzwyczaili się, po co mają się wysilać, jak owce znów pójdą zagłosować na „Razem dla Pabianic” :)))))))

Kogo proponujesz?

Kogoś, kto w dobie kryzysu, biedy samorządów nie przyjmie podwyżki dla siebie 100 procent, bo mu się należy?, kogoś kto nie będzie chwalił się w mediach jakie to kary zrobi firmie z którą przedłużył remont w centrum miasta( a pozniej dopłaci nie ze swoich 5 mln), kogoś kto zajmie się wiecznie łatana i co chwilę zapadajaca się ulica Bugaj prowadząca na lewityn. Kogoś kto dopilnuje sprzątania ulic aby liście nie zapychaly kratek i nie robiły się rozlewiska. Kogos kto zbuduje ulicę Popiełuszki łącząca osiedle Bugaj z Piaskami i odciąży grota i zamkową i partyzancka. Kogoś kto coś w tym mieście… Czytaj więcej »

Kogo proponujesz?

Last edited 21 dni temu by arek

Napisałem wyżej, nie wiedząc kto ale zgłosi, ciężko wrozyc z fusów. Najlepiej przedsiębiorcę, który pracował(nie w marketingu czy szkole), który rozwinął własny biznes od podstaw. Wie że na ludziach się nie oszczędza, trzeba kadrę szkolić i dobrze wynagradzać. Dla mnie p. Andrzej Furman, niestety on nie będzie pewnie chciał, ale takiego prezydenta bym widział. Który ma czym się pochwalić, coś osiągnął, rozkręcil.

Jakoś człowiek z takim cv już mnie nie przekonuje, cytat z wikipedii” Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Pracował jako kierownik biura rady powiatu pabianickiego oraz naczelnik wydziału w starostwie powiatowym. Był też marketingowcem w prywatnym przedsiębiorstwie[1].” Co taka osoba wie o zarządzaniu firma, nadzorowaniem inwestycji, ocenianiem za wykonaną pracę, rekrutowaniem do pracy itp Jak nigdy nie miał styczności z prywatnym przedsiębiorstwie?? To tak jak być marketingowcem w zakładzie wodociągów i kanalizacji lub w oczyszczalni ścieków:), ludzie sami się zwracają o przyłącze nie potrzeba tu marketingu, każdy wie że przyłącze jest tańsze niż wywóz pojazdem asenizacyjnym i bardziej komfortowe.… Czytaj więcej »

Chciałem skomentować, ale nadal nikogo nie proponujesz.

Zaproponowałem pan Andrzej Furman. Czekam na komentarz i twój typ.

Radny Antoni Hodak wychodzi ze najbardziej aktywny radny pod wzgledem interpelacji.
Kilkakrotnie zwracalem sie do Niego i nie bylo problemu w pomocy jako radny.
Radni ktorzy rzadza zawsze maja zasade ze jest dobrze, opozycja zawsze jest najbardziej aktywna w tych sprawach

Gdy miałam sprawę dla „radnego” to okazało się, ze jedynym radnym mającym dyżury w UM był właśnie Pan Hodak, który przyrzekł się zając sprawą. Może wiecie czy coś się w tej sprawie zmieniło????? Chętnie dostarczę powodów do interpelacji.
Przychylam się do opinii „and” ” jacy mieszkańcy, tacy radni. Sorry Pozdrawiam.

Jacy mieszkancy, tacy radni. Amen.

Najlepsza jest interpelacja w sprawie „kaczkomatów”. Ludzie, czy w tym mieście nie ma ważniejszych i pilniejszych spraw?

.

Last edited 27 dni temu by Pabianiczanka

12 Listopada, ciekawe czy będą tacy skorzy do rozmów nasi radni podczas „Święta pieczonego ziemniaka” zorganizowanego na Lewitynie 😂😂😂

Zacznę od tego że każdy z nas się starzaje dlatego poniższa uwaga nie powinna zostać odebrana źle .. leśne dziadki może czas już zejść z tej sceny ,dajcie młodym szanse,w ostatnich wyborach pokazaliśmy że mamy swój głos,moc …patrząc na to zdjęcie o włos się jeży kto podejmuje decyzje w tym mieście

To gdzie są ci młodzi , dlaczego nie startują na radnych ?

Tuskodupów czas zmienić

Dzięki linkowi wiadomo że Pan Stanek =Szkutnia , inwestycja która jest dla wybranej cząstki a nie nawet dla połowy nas Mieszkańców ,brawo Panie Stanek .

Kaczkomaty jak kaczkomaty, ale wartoby zorganizować też tu taką noc naturystów jak mają Łodzianie na Fali 🙂 !