Strona główna Aktualności Z miasta Lewityn z nagrodą. To „przestrzeń przyjazna dla wszystkich”

Lewityn z nagrodą. To „przestrzeń przyjazna dla wszystkich”

7
Pabianice mogą być dumne z Lewityna. Miejsce to zostało zauważone i docenione w skali całego naszego regionu. Może usłyszą o nim również mieszkańcy innych części Polski?

Lewityn zdobył nagrodę honorową w konkursie łódzkiego oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w województwie w 2020 roku, w kategorii „zrewitalizowana przestrzeń publiczna”.

Konkurs zorganizowano po raz siedemnasty, a wczoraj zostały ogłoszone wyniki. Komisji spodobały się m.in. drogi rowerowe na Lewitynie oraz kąpielisko.

„Modernizacja tego miejsca, przede wszystkim poprawa stanu infrastruktury sprzyjającej aktywnym formom turystyki i rekreacji jest przykładem pożądanych działań, które poprawiają jakość życia mieszkańców, a jednocześnie tworzą przestrzeń publiczną przyjazną dla wszystkich jej użytkowników, niezależnie od preferowanej aktywności” – tak napisano w uzasadnieniu.

Teraz przed Lewitynem pojawiła się szansa na sukces o szerszym zasięgu, gdyż został on nominowany do konkursu na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce (jako jedno z dwunastu miejsc). Wyniki poznamy jeszcze w tym miesiącu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jeszcze nie tak dawno Lewityn to była pijacka speluna , zwłaszcza słynne schody.

W ostatnich latach dopełniał to wrażenie Turkus, zwłaszcza w czasie deszczu.

Nadal jest to pijacka speluna

Pewnie sama tam chlejesz to masz wyrobione zdanie

Sam tam pije piwka i serdecznie polecam

Piwko piwkiem, samo wypicie piwka bez rzucania butelkami i darcia ryja jest ok, chociaż też mogą Ci mandat wystawić…..

Lewityn rzeczywiście piękny. Plaża, ścieżki rowerowe i spacerowe super, place zabaw i fontanny. Miejsce rekreacji dla mieszkańców miasta i regionu. Brakuje tylko Restauracji na tym samym poziomie.