Strona główna Aktualności Z miasta Latem będą otwarte wszystkie przedszkola

Latem będą otwarte wszystkie przedszkola

2
Przedszkole Miejskie nr 13.
Inaczej niż zwykle, ze względu na pandemię COVID-19, zostanie zorganizowana w te wakacje opieka nad pabianickimi przedszkolakami. Zapisy ruszą po najbliższym weekendzie. 

W przeciwieństwie do ubiegłych lat, kiedy trwające dwa tygodnie dyżury pełniły tylko wyznaczone placówki, przyjmując maluchy z całego miasta, teraz będą czynne wszystkie podległe magistratowi przedszkola (jest ich dwanaście). Przez dwa, pełne miesiące, czyli od 1 lipca do 31 sierpnia.

– Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa, aby nie mieszać między sobą dzieci z różnych placówek i maksymalnie ograniczyć możliwość przenoszenia wirusa. To również ułatwienie dla rodziców, ponieważ część wykorzystała już dni opieki lub wybrała urlop wypoczynkowy, by zająć się dziećmi, kiedy przedszkola były nieczynne – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pabianicach.

Rodzice mogą zapisywać do nich swoje pociechy od poniedziałku (1 czerwca) do piątku (5 czerwca), osobiście lub drogą elektroniczną. Pierwszeństwo przyjęć mają dzieci pracowników ochrony zdrowia, służb mundurowych, handlu i przedsiębiorstw realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Droga Redakcjo, a jak będzie ze żłobkami, czy można prosić o ustalenie?

No to tylko czekać na protesty przedszkolanek, że nauczyciele szkół mają wolne wakacje a one nie.