Strona główna Aktualności Z miasta Lata nad nami samolot US Air Force

Lata nad nami samolot US Air Force

16
W związku z wizytą Prezydenta USA Joe Bidena polską przestrzeń powietrzną patrolują dwa modele Boeing E-3B Sentry. Jeden z samolotów około godz. 21.30 przeleciał nad naszym powiatem.

Boeingi E-3B Sentry to samoloty wczesnego ostrzegania i dozoru przestrzeni powietrznej. Maszyny mogą stale nadzorować przestrzeń powietrzną w promieniu ponad 400 km, a w ich polu widzenia pozostaje 312 000 km². Zamontowany radar pozwala wykryć nawet bardzo nisko latające samoloty. Samolot, który oznaczony jest symbolem NOVA01 wystartował z lotniska w Powidzu i o patrolowaniu wschodniej części Polski skierował się do centrum i przeleciał m.in. nad naszym powiatem.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ktokolwiek analizuje teksty przed umieszczeniem na tym portalu informacyjnym? Tego typu samoloty zwiadowcze przelatują nad powiatem pabianickim nawet kilka razy w tygodniu, a czasami kilka razy dziennie. Do tego w Łasku nie stacjonuje Sentry, startują one z lotniska wojskowego w Powidzu. Zupełny brak rzetelności i zapoznania się z tematem.

Jest dużo pasjonatów lotnictwa w rejonie. Zachęcam do głębszego zapoznania się z tematem przed umieszczeniem artykułu. Na ogólnodostępnych platformach można zauważyć, że tego typu samoloty latają często nad powiatem. Zauważyłem, że już został poprawiony artykuł 😉

Wszyscy się interesujemy 🙂 ….

4.jpg

Artykuł roku!!!

Szkoda, że Wujek Joe nie przeleciał nad nami :-/

Bardzo dziękuję za zainteresowanie wizytą w Polsce, jest mi niezmiernie miło czytać o aktywności statków powietrznych USAF. Zapraszam do oglądania FR, nasłuchu ATC.

Dzisiaj też jest ciekawie, ten przyleciał z Ramstein…

7.jpg

jak zwykle w tym mieście po czasie informacja! bym wyszedł popaczał! a tak nie widziałem samolota!

podczas lotu na Ukrainę…

LOT NA UKRAINE.jpg

Podniecanie się wizyta gościa, który nie pomaga a szkodzi. USA = problemy .

Świetnie, czy to będzie jakiś stały dział informujący o tym co nad nami lata ?
Chętnie się dowiem jaki satelita i kiedy będzie przelatywał nad nami. To są bardzo istotne wiadomości, dużo bardziej istotne niż np podanie informacji o terminie zbiórki odpadów gabarytowych. Tak trzymać.

W tej chwili coś takiego nad Polską lata i obserwuje, nasłuchuje co się dzieje u wschodnich sąsiadów…

8.jpg

ja też niejedną przeleciałem i nikt nie zauważył 🙂

tak wiemy. twoja madka pisała na FB że coś chyba ją w nocy smyrało 🙂