Strona główna Styl życia Uroda i zdrowie Lakier klasyczny czy hybrydowy – który warto wybrać?

Lakier klasyczny czy hybrydowy – który warto wybrać?

0
Wiele pań wciąż zastanawia się, czy warto sięgać po lakiery hybrydowe. Miłośniczki pięknych i zadbanych paznokci szukają rozwiązań, dzięki którym staną się one nieskazitelne przy każdej okazji. Zastanawiasz się, który typ lakierów wybrać? Klasyczne, a może jednak hybrydowe? Porównaj oba warianty i podejmij świadomą decyzję!

Klasyczne lakiery do paznokci – produkty, które wszyscy znamy

Chęć posiadania pięknych, różnokolorowych paznokci przez panie przyczyniła się do tego, że rynek kosmetyczny stworzył liczne serie tradycyjnych lakierów do paznokci. Wiele kobiet sięga po nie z kilku praktycznych względów. Pierwszym z nich jest łatwość aplikacji. Wystarczy nanieść jedną lub dwie cienkie warstwy koloru, a stylizacja będzie gotowa, bez specjalnych urządzeń utwardzających czy procedur aplikacji, jakich wymagają lakiery hybrydowe.

Za tradycyjnymi lakierami do paznokci przemawia również szybkość, z jaką możemy stworzyć aplikację. Wystarczy zaledwie kilka minut, a kolor znajdzie się na naszych płytkach. Ważnym aspektem, ze względu na który ten typ lakierów jest wciąż kupowany, jest także ich cena. Za kilka złotych możemy kupić wymarzony kolor, nie obciążając tym samym naszego portfela.

Wszystkie te plusy możemy jednak sprawnie obrócić w minusy. Łatwość i szybkość aplikacji niestety nie gwarantuje jej trwałości. Paznokcie pomalowane zwykłym lakierem w bardzo krótkim czasie mogą stracić swój blask, gdyż nie są odporne na uszkodzenia mechaniczne czy nawet wpływ wody. Wystarczy długa kąpiel, częste wizyty na basenie, a nawet zmywanie naczyń po obiedzie, by taki lakier odprysnął. Częste malowanie paznokci w celu poprawienia stylizacji sprawi, że zużyjemy zdecydowanie więcej produktu niż przy stylizacjach hybrydowych.

Nowoczesność i wygoda, czyli hybrydowe lakiery do paznokci

Zadbane paznokcie stanowią kanon kobiecego piękna, o który warto dbać. Dzisiejszy zabiegany świat sprawia, że trudno o chwilę tylko dla siebie. Lakiery do paznokci hybrydowe to rozwiązanie, dzięki któremu nasze dłonie mogą się pięknie prezentować przez długi czas, oszczędzając nam jego utraty na poprawy aplikacji. Stylizacja wykonywana przy ich użyciu jest bardziej czasochłonna i wymaga większej wprawy niż przy zastosowaniu klasycznych lakierów, ale gwarantuje o wiele wyższy poziom trwałości. Paznokcie pomalowane lakierami hybrydowymi rzadziej się łamią i nie odpryskują. A co najważniejsze – stylizacja może wytrzymać nawet 3 tygodnie. Po tym czasie należy ją zmienić głównie ze względu na nieestetyczny wygląd, jaki powoduje odrost paznokcia.

Wiele pań wciąż nie zdecydowało się na manicure hybrydowy ze względu na jego cenę, jednak warto wziąć pod uwagę fakt, że będzie on wykonywany rzadziej niż przy użyciu lakierów klasycznych. To sprawi, że stanie się on bardziej opłacalny nawet pod tym względem. Nie należy także obawiać się trudności związanych z jego wykonaniem. Możesz udać się do wykwalifikowanej kosmetyczki lub postawić na samodzielność. Zakup potrzebnego sprzętu w postaci lampy szybko Ci się zwróci, a wprawa przyjdzie z każdą nową stylizacją. Za ich użyciem przemawia także fakt, że produkty te dostępne są w sprzedaży w każdym możliwym kolorze – od klasycznych głębokich odcieni, przez neonowe, do pastelowych.

Co więc wybrać – klasykę czy nowoczesność? Nie daj się dłużej namawiać i zdecyduj się na praktyczne z wielu względów rozwiązanie. Postaw na hybrydowe lakiery do paznokci i ciesz się trwałością, jakie przynosi ich zastosowanie. Stwórz jedną aplikację na prawie cały miesiąc i zaoszczędź czas, którego i tak często brakuje.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments