Strona główna Aktualności Z miasta Lądowisko za siedem miesięcy. Szpital szuka wykonawcy

Lądowisko za siedem miesięcy. Szpital szuka wykonawcy

1
Najpóźniej do końca roku przy szpitalu ma powstać lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pabianickie Centrum Medyczne ogłosiło wczoraj przetarg na wykonawcę tej inwestycji.

Jest ona częścią większego projektu, który obejmuje również kompleksowy remont szpitalnego oddziału ratunkowego, gdzie prace już trwają oraz zakup do niego nowoczesnego sprzętu medycznego.

Lądowisko zostanie zlokalizowane w sąsiedztwie Pabianickiego Centrum Psychiatrycznego. Powierzchnia płyty, na której będą lądowały i skąd będą odlatywały helikoptery LPR wyniesie 177 metrów kwadratowych. Wykonawca zamontuje też oświetlenie i urządzenia naprowadzające.

Rozpoczęcie robót związanych z budową lądowiska jest przewidziane w połowie lipca (przygotowawcze, jak wycinka drzew, wykonano już wcześniej). Na ich realizację wykonawca dostanie pięć miesięcy.

– Cały projekt musimy sfinalizować i rozliczyć do końca lutego przyszłego roku, ale zakładamy, że prace zakończą się w bieżącym – mówi Adam Marczak, dyrektor ds. administracyjno – technicznych w spółce.

Firmy zainteresowane podjęciem się tego przedsięwzięcia mogą składać oferty do 14 czerwca, w siedzibie PCM.

Pieniądze na realizację projektu pochodzą z Unii Europejskiej.

REKLAMA
Poprzedni artykułPonad 2 miliony kary dla wykonawcy. Trwa batalia o pieniądze
Następny artykułLewityn pełen atrakcji. W sobotę świętujemy Dzień Dziecka
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Kryterium „Termin realizacji” zupełnie od czapy i bez żadnych konsekwencji prawnych.