Strona główna Aktualności Z miasta Łączone patrole w autobusach i w sklepach. Mogą posypać się mandaty

Łączone patrole w autobusach i w sklepach. Mogą posypać się mandaty

28
To, czy zasłaniamy usta i nos w miejscach, w których jest to wymagane, będą sprawdzać nie tylko strażnicy miejscy. Do kontroli pod tym kątem wkroczy również policja.

W Pabianicach od rana do późnych godzin popołudniowych możemy spodziewać się patroli składających się z funkcjonariuszy obydwu tych formacji. Jak usłyszeliśmy od Tomasza Makrockiego, komendanta straży miejskiej, pierwsze łączone patrole zobaczymy już w piątek.

– Będziemy obecni m.in. w autobusach, w sklepach i w galeriach handlowych oraz tam, gdzie tworzą się duże skupiska ludzi, np. na targowiskach – mówi komendant.

Sami strażnicy przyglądają się pasażerom MZK od kilku dni. Przypominają im o wymogu zasłaniania ust i nosa, upominają, rozdali kilka maseczek, ale mandatu nie nałożyli na razie ani jednego. Podkreślają natomiast, że niestosowanie się do obowiązku grozi karą w wysokości 500 zł.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
28 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Uahahaha. Targowisko to przecież przestrzeń otwarta więc a w takowej maski nie trzeba zakładać. Tak wiem obowiązuje dystans społeczny, ale to nie moja wina ze na dużym rynku ludziow jak mrowkow i jeden na drugim lezy

Więc wtedy zakładasz maseczkę i po problemie, proste 🙂

Nie straszcie ludzi! Wszelkie mandaty na podstawie obowiązującego prawa są NIELEGALNE. NIE PRZYJMUJCIE ICH!!!!! Sprawa trafi do sądu i tam udowodnicie, że łamią prawo! Wykładnię prawną proponuję sprawdzić np. na podst. ostatniego orzeczenia sądu (bez sprawy!) oraz stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich!

Last edited 2 lat temu by Nolan

<3

Dożyliśmy czasów, w których
przyszło nam być świadkami
powtórki z historii
Chrzest Polski – przymus szczepień
Not for 🔯-zakaz wstępu bez maseczek
Inkwizycja-polowanie na wolnych ludzi

Rozlały się zasady, które obowiązywały w gettcie i obozach

Zomo – Donosicielstwo obywatelskie
Zakaz związków zawodowych – zakaz zgromadzeń i protestów

Nie ma w tym logiki, nie ma w tym przyszłości
I to wszystko w imię dyktatury i korupcji
Eeeech …
A teraz tym regionom, które głosowały inaczej niż wizja partii
decyzja ministra chorób
zostanie nałożony miejscowy lockdown
czyli sanitarne obostrzenia regionalne
miasta lub powiatu …

Powtórka z czasów przed wojną jak dla niektórych był nakaz noszenia opasek. Potem tych z opaskami nie wpuszczali do tramwaju, nie obsługiwano w sklepach. Nikt nie reagował… To takie przykre, że niektórzy zamieniają się w kapo, donoszą, są drugą policją. Człowiek występuje przeciw człowiekowi. Zamiast się jednoczyć ludzie występują przeciwko sobie.

Dokładnie tak . Brak jest naszego szkolnictwa i wykształcenia, kiedy nie dostrzegamy podobieństw i schematów . Możemy się sprzeczać o szczegóły i przerysowania Ale kiedy dopuscimy do naszej świadomości „powtorke z historii” Kłótnie będą zbędne . Kiedy ludzie protestowali wolne sądy, demokracja, konstytucja, ludzie widzieli kasta, kwik oderwanych od koryta . Dzisiaj mamy sytuację, gdzie jeden kaprys zlecenie niskiego człowieka, który wynajmowal siedzibę na nowogrodzkiej pod dochodową działalność gospodarczą klasyfikowana jako partia polityczna od mosadu . Zlecenia sa gładko realizowane od góry do samego dołu Nawet Ci na samym dole donoszą na siebie i wymagają od siebie (Geniusz !) Sądy… Czytaj więcej »

Ciekawe czy będzie zmiana nazwy z policja na milicja i czy wróci ormo ?

Wojska obrony terytorialnej
czyli „charcerze” bez dostępu do amunicji

Środkowy PALEC!!!!! Dla Szumowskiego

To było do przewidzenia. Przecież czego to się nie robi dla wyborów.Tylko czekać jak będą obostrzenia większe niż były.
Głupota rządu nie zna granic.
A mandaty niech dają tam gdzie naprawdę powinni! Tylko najpierw niech będą one prawne 🙃

czytając komentarze wychodzi właśnie Polska mentalność…oczywiście jest jeszcze luka w prawie która daje możliwość odwołania się od kary za w.w wykroczenie, jednak trzeba wziąć pod uwagę to, że żaden kraj nie miał przygotowanego prawa na wypadek takiej pandemii, więc wszystko to jest robione na prędko. Po drugie może Wy macie gdzieś czy jest pandemia czy nie ale są ludzie którzy się tego boją i chociaż dla szacunku dla tych ludzi może po prostu założyć ten kawałek szmatki. Ale cóż Polak szuka tylko zawsze żeby być ponad normami przyjętymi i szuka tylko gdzie tu można prawo obejść…nie dość, że nikt nas… Czytaj więcej »

Miesięcznicami smoleńskim wywalczyli pałac prezydencki tłumnie robiąc zgromadzenia A teraz górnicy nie mogą przyjechać protestować jak im zamykają kopalnię (bo sprowadzają węgiel z Rosji, Argentyny) bo wirus covid Przedsiębiorcy nie mogą protestować jak im firmy upadają bo wirus Prezydent 2 RP nie może przyjechać do Warszawy na plac zamkowy bo wirus Więc teraz jak są u władzy to nie można protestować i wywalczyć władzy tymi samymi metodami Pandemia i przepisy na plandemie zostały przygotowane i wprowadzone Mają służyć dyktaturze i przymusowi a nie społeczeństwu i demokracji Po to policja uczy się od reżim chińskiego w Szczytnie Po to Antonov przywiózł… Czytaj więcej »

Jak wierzysz, w epidemie podczas której śmiertelność w porównaniu do zeszłego roku spadła w kraju o 8%, to Twój problem, ale nie zmuszaj do tego innych.

a Ty człowieku czytasz ze zrozumieniem czy pieprzysz żeby się poczuć lepiej? napisałem, że się boje, nie…napisałem że są w tym kraju ludzie i to duży odsetek którzy się boją i chociaż dla ich szacunku…ale co Ty człowieku wiesz o szacunku…nie noś maseczki, nie przyjmuj mandatów i dalej żyj jak prostak

Ja się boję aut
Tego że potrącą pieszych
chciałbym żeby auta miały materace
na przednim zderzaku dla mojego spokoju i wzajemnego szacunku

Boję się ze :
Dzisiaj nie wejdziesz bez maseczki
Jutro nie wejdziesz bez szczepionki
Pojutrze nie wejdziesz bez chipa
A za miesiąc będzie za późno

a czy definicja epidemii jest wyczerpana tylko wtedy gdy występuje śmiertelność?

Kur.. ludzie. Opanujcie sie. Może nie mają prawa was karać za brak maski, ale covid to nowa choroba, jeszcze nie zbadana. Nie wiemy czy nie pozostawia trwałych uszkodzeń w płucach jak i całym organiźmie. Skoro maski jednak chronią (i nie mówie o opinii polskiego rządu) to je noście z szacunku do siebie i innych. Czy spadnie wam korona z głowy jak na te 15minutowe zakupy założycie maske? Zapewne za jakiś czas jak Covid będize już zbadany to nie będzie takiej paniki. Ale jest to coś nowego więc ostrożność jest wskazana. Tym bardziej, że nasz postęp technologiczny na to pozwala. A… Czytaj więcej »

Noś sobie maskę jak chcesz. Mnie nie zmuszą do tego. Pozdrawiam.

Nie noś. Utrzymuj tylko dystans ode mnie.

1 miesiąc później … Kur… ludzie Opanujcie sie. Może nie mają prawa was karać za brak SZCZEPIEŃ , ale covid to nowa choroba, jeszcze nie zbadana. Nie wiemy czy nie pozostawia trwałych uszkodzeń w płucach jak i całym organiźmie. Skoro SZCZEPIENIA jednak chronią (i nie mówie o opinii polskiego rządu) to się SZCZEPCIE z szacunku do siebie i innych. Czy spadnie wam korona z głowy jak się ZASZCZEPICIE ? Zapewne za jakiś czas jak Covid będzie już zbadany to nie będzie takiej paniki. Ale jest to coś nowego więc ostrożność jest wskazana. Tym bardziej, że nasz postęp technologiczny na to… Czytaj więcej »

Jeżeli na prawdę porównujesz szczepienia (przeciw grypie to głupota, przeciw odrze to już co innego) do noszenia maseczki to chyba jednak nie jesteś zbyt światłym człowiekiem. Pewnie też uważasz, że Ziemia jest płaska. Widzę, że dalej nie rozumiesz czemu średnia życia się wydłuża. M.in dzięki szczepieniom, ale tym mądrym. Sam będę przeciwny przymusowemu szczepieniu szczepionką, którą opracują w ~2lata.

Hiszpania też była szczepieniem mądrym …
Syndrom zatoki perskiej też byl szczepieniem mądrym …

Nie przyjmujcie tych mandatów. Policja łamie prawo wystawiając je.

i żadnego prawa nie łamie, działa na podstawie rozporządzenia…jedyne co sobie możesz zrobić to zaskarżyć rozporządzenie…mam nadzieje, że Cie będą walić mandatami co chwile a jak to do sądu się nachodzisz i zrobisz z siebie wiekszego głupka

Jak było po kilkanaście zakażeń dziennie to zamknęli cały kraj. Ggy zakażeń jest po kilkaset dziennie to wszystko jest otwierane. Gdzie tu logika? Jedna wielka Swirusosciema! 7

Tego nie zobaczysz w TV:
https://www.youtube.com/watch?v=Gvfj-_SFVBE
https://www.youtube.com/watch?v=gXymemR6gdQ
Ludzie zaczynają się budzić