Strona główna Aktualności Z miasta Kwarantanna na dokumenty, czyli tydzień bez samochodu

Kwarantanna na dokumenty, czyli tydzień bez samochodu

17
Choć rząd poluźnił restrykcje i prawie każda dziedzina gospodarki wraca do normalności, w starostwie powiatowym dokumenty muszą przejść kwarantannę. To znacznie spowalnia pracę urzędu.

Petenci części wydziałów wszelkie dokumenty potrzebne do załatwienia sprawy muszą zostawić w specjalnym pojemniku. Tam leżą co najmniej 24 godziny.
Taka procedura jest szczególnie uciążliwa w przypadku wydziału komunikacji, bo pozostawia właściciela samochodu bez pojazdu na kilka dni. Dlaczego? W przypadku przerejestrowania auta z innego powiatu do dokumentów musimy dołączyć tablice rejestracyjnych, a bez tych nie można poruszać się po drogach. To komplikuje sytuację zawodową wielu osób.

– Złożyłem dokumenty w poniedziałek przed południem. Myślałem, że w środę odbiorę nowe tablice i będę mógł korzystać z samochodu. Nic z tego. Jak Bóg da, odbiorę nowe tablice dopiero w piątek, bo jutro jest święto. Tym sposobem zostałem bez auta na 5 dni – mówi jeden z pabianickich kierowców, który swoje „cztery kółka” wykorzystuje do prowadzenia działalności.

Dlaczego starostwo nie przywróci bezpośredniej obsługi interesantów skoro „lockdown” spowodowany wirusem już dawno za nami, a w całym powiecie w ciągu 3 miesięcy zachorowały jedynie 22 osoby?

– W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi rozprzestrzeniania się w Powiecie Pabianickim choroby zakaźnej wywołanej koronawirusem, w trosce o bezpieczeństwo i dobro naszych mieszkańców, informujemy, że urząd nadal jest częściowo zamknięty dla petentów – mówi Joanna Kupś, rzecznik starosty. – Należy podkreślić, że Starostwo Powiatowe w Pabianicach wykonuje swoje obowiązki w sposób ciągły i bez przerw.

Nie wszystkich przekonuje tłumaczenie urzędników.

– Im się nigdy nie spieszyło, a teraz to już mają zupełny luz – podsumowuje sprawę kierowca.

Oliwy do ognia dolewa zarząd powiatu pabianickiego, który w „trosce o bezpieczeństwo i dobro naszych mieszkańców” spowalnia pracę urzędu, a członkowie zarządu (Krzysztof Habura, Henryk Brzyszcz, Jacek Wróblewski) biorą udział w wiecu wyborczym Rafała Trzaskowskiego na pół tysiąca osób i fotografują się bez maseczek w kilkunastu osobowych grupach.

Zdjęcie z profilu pabianickiej Platformy Obywatelskiej

Warto też zaznaczyć, że kwarantannę na dokumenty zniesiono w Urzędzie Miejskim w Pabianicach.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

. Ludzie mają 180 dni na rejestrację o czym są informowani więc jeśli ktoś nie może rozstać się z autem ma czas na jego rejestrację. Otwarcie wydziału na petentów nie daje 100 % gwarancji że danego dnia dostanie się numerek i np zarejestruje pojazd, ponieważ wiele osób rezygnuje z rejestracji z uwagi na zagrożenie zarażeniem co wpłynie potem na wielkie kolejki przed urzędem, narzekanie i niezadowolenie petentów. Gro ludzi jest zadowolonych że nie musi czekać w kolejkach. Oczywiście niezadowoli się wszystkich. Wydziały pracują a to że nie ma rejestracji w 1 czy 2 dni nie oznacza że nic się nie… Czytaj więcej »

A co mają powiedzieć firmy kiedy chcą zarejestrować całą flotę? Odkładanie tego na ostatnią chwilę to zły pomysł. Zobaczysz jakie kolejki będą za kilka miesięcy.
To już nie chodzi o Pce, ale w ogóle system w Polsce. Papierologia jakby wszystkie auta były kradzione. Można by to zrobić przez internet, dowód wydrukować na a4 a tablice zostawić. A dla nowych pojazdów niech załatwia to dealer. Przecież i tak jest wszystko w systemie.

Jak rejestujesz flotę to z salonu wyjeżdżasz i tak z blachami tj po rejestracji. Tę kwestię najczęściej załatwia sprzedawca. Chyba że flota aut używanych.

Tak właśnie postępuje establiszment z ludem który ciężko tyra na ich wynagrodzenia, to jest kpina z ludzi którzy grzecznie stoją czekają żeby jeszcze płacić następne podatki za rejestrację zmiany etc,. jak społeczeństwo będzie tak dalej biernie grzecznie czekać to ten system jeszcze bardziej ich zniewoli, spróbujcie coś załatwić przez ePUAP to zobaczycie jak Pabianiccy włodarze przygotowali się do tej nowoczesnej formy załatwiania spraw, gdyby te urzędy były firmami to dawno nie było by ich ani w cedig ani krs, jedynie informacje o nich byłyby tylko w firmach typu Kruk windykacja i komorników.

Haburowe królestwo ma się dobrze tylko poddani to zaraza! Zabawa trwa

hiPOkryzja !!!

Idioci wrzucają na potęgę dokumenty do rejestracji i myślą że one na kwarantannie oczekują. Pomyślcie logicznie że tych spraw ich jest tyle że nie ma szans na to żeby te samochody zarejestrować nawet na bieżąco

Nie placzcie tylko cieszcie się że 5 dni czekacie bo zgodnie z przepisami na wydanie decyzji urząd ma 30 dni. Więc panienki nie lamentowac tylko przyjąć to co jest.

Czy ktoś może odpowiedzieć czy wraz z dokumentami trzeba zdać stare tablice rejestracyjne, czy zamiany sztuka za sztukę dokonuje się bezpośrednio przy odbiorze dokumentów ?

A faktycznie, nie zarejestrowałem tego Panie Przemysławie.
Tak na marginesie trzeba zauważyć, że pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych podlega odholowniu w myśl przepisów kodeksu drogowego. O ile wymiana tablic w ciągu kilku godzin niczym nie skutkowala, to pozostawiając samochód na kilka dni można się zdziwić jak już pomaszerujemy założyć nowe tablice, że nie będzie go tam, gdzie go zostawiliśmy.

Wydział komunikacji w starostwie to dramat od co najmniej 30 lat. W całym kraju wiedzą, że tutaj jest najtrudniej o rejestrację pojazdu a postawa urzędników jest haniebna.

Zgłasza że starostwo nie istnieje 30 lat 😁😁

Ciekaw jestem czy pracownicy robiąc zakupy w markecie, również czekają 24h z wniesieniem do domu!
Kpina i Obłuda!
Jak tu zrobić, żeby się nie narobić!

Ciekawa jestem czy nauczyciele którzy taaak się boją iść do pracy bo dzieci może będą chore nie boją się chodzić do galerii, marketów, na basen, procesję w kościele. oto jest pytanie. Co tu jeszcze wymyślić aby nie pracować a 100% pensji dostawać. W tym roku wakacje będą baardzo długie a od września znów się zamknie albo postrajkuje. I to jest ok? I tego że w bibliotece też jest kwarantanna książek się nie czepiasz?

By się nie ośmieszali. Wszystkie urzędy i instytucje (ZUS, PUP, PZU) pracują normalnie i zwyczajnie obsługują obywateli w maskach i rękawiczkach, dokumenty są przyjmowane jak zawsze a tu jakieś mimozy porąbane i leniwe.

Pracownicy tego działu trwają w głębokim komuniżmie.Wystarczy czekając w kolejce obserwować ich tzw. pracę.Kawka,herbatka,wychodzenie na 10 minut (do kibelka?) Wszystko to w żółwim tempie,powoli ,powolutku. I co najgorsze – robią to wszystko z miną cierpiętnika przed którym pozostały minuty życia. Drodzy pracownicy – wiem ,że jesteście nie do ruszenia, bo przecież każdy pracodawca widząc zaangażowanie w pracę jakie prezentujecie Pabianiczanom zakończyłby Wasze męki i wysłał do PUP. No ,ale Wy jesteście już tacy pracusie. Wstyd.