Strona główna Dzieje się Kulinaria, rysunek, muzyka, ruch… Z MDK nie można się nudzić

Kulinaria, rysunek, muzyka, ruch… Z MDK nie można się nudzić

0
fot. MDK
Co robić, gdy jest nudno? Propozycje na uatrakcyjnienie czasu ma dla nas Młodzieżowy Dom Kultury. Zajęcia w jego siedzibie są oczywiście zawieszone nadal, ale podobnie jak wiele innych takich placówek również ta w Pabianicach przeniosła je do sieci.

Tam też, na stronie internetowej placówki i jej facebooku, znajdziemy szereg rozmaitych pomysłów. Wśród nich dla miłośników gotowania, muzyki, plastyki i osób lubiących ruch.

W kąciku kulinarnym zamieszczono przepisy, np. na szaszłyki z owoców, placuszki owsiane, czekoladową masę, z której można… ulepić ozdoby oraz zielony koktajl.

Kolejny kącik – języka angielskiego – jest adresowany przede wszystkim do uczniów, zarówno ze szkół podstawowych, jak i średnich, ale z zamieszczonych tam materiałów (ćwiczeń gramatycznych, filmików itp.) mogą korzystać wszyscy zainteresowani.

A poza tym? Między innymi praktyczny kurs rysunku i malarstwa, dla początkujących i bardziej zaawansowanych w tej dziedzinie, a także plastyka i ceramika on-line, czyli rzeźby z masy papierowej i solnej.

Z myślą o tych, którzy lubią muzykę przygotowano zabawy muzyczne, np. rozpoznawanie melodii oraz piosenki do tańczenia i nauki śpiewu. I to niejedyna propozycja – MDK zachęca też do udziału w internetowych warsztatach gitarowych.

Ponadto znajdziemy filmiki z ćwiczeniami doskonalącymi głos i propozycje zajęć ruchowych.

REKLAMA
Poprzedni artykułJak wygląda szukanie pracy przez internet?
Następny artykułPrzed zabiegiem przeszła test na COVID-19. Wynik był pozytywny
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments