Strona główna Aktualności Kto rozpoznaje te osoby? To one malowały sprajem na Lewitynie (video)

Kto rozpoznaje te osoby? To one malowały sprajem na Lewitynie (video)

20
Strażnicy miejscy szukają dwóch dziewczyn, które 4 maja na Lewitynie pomazały sprayem chodnik, toaletę i drzewa. „Artystki” nagrał miejski monitoring. Teraz ustalana jest ich tożsamość.

Dwie młode dziewczyny w środę 4 maja około godziny 18.00 spacerowały wokół stawu. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że miały przy sobie spraye, którymi malowały na chodniku bazgroły, ale również wulgarne napisy cyt. J…Ć STARE BABY PRĄDEM”. Swoją „twórczość” pozostawiły również na mijanych drzewach oraz toj-toju.

– Będzie wszczęte postępowanie o wykroczenie – mówi Tomasz Makrocki, komendant SM w Pabianicach. – Policzymy szkody i doprowadzimy do usunięcia tych wulgaryzmów, za które zapłacą sprawczynie lub ich rodzice. Chcemy to nagłośnić i nadać temu prewencyjny wymiar. Najbardziej bulwersujący jest fakt, że gdy te dziewczyny malowały po chodniku mijali ich ludzi, którzy nie reagowali. Nikt im nie zwrócił uwagi. Pamiętajmy, że to nasza wspólna przestrzeń, o która musimy dbać wszyscy. Ustalenie tożsamości tych dziewczyn to kwestia czasu, gdyż w sprawę zostały zaangażowane już szkoły. Najlepiej dla tych dziewcząt byłoby, gdyby zgłosiły się do nas same.

Teren Lewitynu jest stale monitorowany przez 40 kamer. Na razie nie wiadomo, czy dewastatorki miały tego świadomość, oraz tego, że  ich wyczyny będą utrwalone i posłużą jako materiał dowodowy. Ciężko uwierzyć w ich niewiedzę zważywszy, że kamery nie są żadną tajemnicą, które dodatkowo wyposażone są w głośniki.

– Tylko w okresie ostatniego miesiąca trzynastokrotnie zdalnie upominaliśmy mieszkańców, gdy uznawaliśmy, że sytuacja wymyka się spod kontroli, na przykład może dojść do bójki, czy też dochodzi do drobnych wykroczeń – wymienia komendant SM. – Za każdym razem staramy się też wysłać nasz patrol lub prosimy o pomoc policję, jednak dojazd trwa, a radiowóz jest widoczny z daleka. To utrudnia rozliczenie wandali z ich zachowania.

AKTUALIZACJA: dziewczyny wraz z rodzicami zgłosiły się już do straży miejskiej (WIĘCEJ).

REKLAMA
Poprzedni artykułRowerzystka potrącona przez Citroena. Auto chwilę wcześniej brało udział w kolizji
Następny artykułDziewczęta z MOSIR-u ustalone. Za szkody zapłacą ich rodzice
Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czyżby jedna z „malarek” miała torbę wośp ?

a gdyby miała z biedronki lub lidla to cos by zmienilo? A moze okradla WOSP?

Wośp-owe dziewczyny ?

Widać że twarze nie skalane intelektem.

Niestety, czesty widok w Pabianicach – znieczulica! nikt nie reaguje, nikt nie zwraca uwagi, kazdy odrwaca glowe. Przykre to jest, ze mieszkancy sa tak obojetni na dobro wspolne…

Gdybyś wiedział czy wiedziała jak sądy prosperują to sama byś się nie wychyliła.

Naorawde? dziewuszki z koprem pod nosem sobie pomalowaly asfalt 😀 Ja rozumiem, gdyby sciane…

Bardzo dobry przykład wolności, poszanowania cudzej własności i bezstresowego wychowania.

Jakość tych kamer to chyba lata 2000.

i co , że jakaś starsza babcia miała by im zwrócić uwagę? jeszcze by ją j***ły prądem 🙂

Czy na lewitynie jest miejski monitoring? Jeśli tak, to od razu powinien zostać tam wysłany patrol. Nie trzeba było by teraz szukać tych panienek.

To po co ten monitoring jak nikt tego nie przegląda na żywo bo inaczej wystarczyło wysłać tam patrol i nie trzeba było by szukać teraz .

Rozumiem że oko strażnika było czujne i śledziło dziewczyny cały czas i wysłał patrol na miejsce… idąc dalej jakim cudem SM nie pojawiła się na obiekcie bo widząc miejsce malowania i z opisu późnej obeszły cały teren śmiech ogarnia że nikt nie zdarzył dojechać. Rozumiem że SM nie pracuje w porze nocnej ale w dzień? Pierwsze to pyt czy operator widział i czy powiadomił służby bo skoro nie dojechali to albo on miał inne sprawy typu papu a dopiero jak ktoś zgłosił malunki dopiero w pośpiechu wertowanie zapisu… Więc niech komendant zajmie się w pierwszej kolejności góra …czyli swoimi ludźmi… Czytaj więcej »

Sprejowanie wiadomo złe, ale mimo wszystko oczywiście i jak najbardziej należy j e b a ć stare baby prądem trójfazowym.
Pozdwariam.

To tylko patologia a nie chłopcy z mafii. Tak trudno namierzyć?
A wtedy po całości dop…lić.

Ale trzeba być półgłówkiem i idiotą,żeby robić to przed kamerami. Widać patologii się nudzi🤦

Treść tych napisów dobitnie pokazuje jaki stosunek ma młodzież do zasłużonego i szacownego starszego pokolenia które w okresie komuny dorobiło się małych majątków wynosząc sprzęty z miejsc pracy.

nie ogarniam tych nowych gier. kiedyś to się na drodze strzałki malowało!

Ups. Kazali epa zmienić zdjęcie główne artykułu ? Jeszcze do wczoraj były twarze „malarek” z torbą wośp

Dziewczyny się znalazły, więc dalsze ich upublicznianie wizerunku nie ma sensu.