Strona główna Aktualności Ksiądz Michał Misiak powraca do Kościoła. Ekskomunika zdjęta

Ksiądz Michał Misiak powraca do Kościoła. Ekskomunika zdjęta

12
Dla księdza Michała Misiaka 24 lipca jest szczególnym dniem. Po tym, jak na duchownego nałożono ekskomunikę i wydalono go z Kościoła, powraca do stanu duchowieństwa. To efekt decyzji podjętej przez arcybiskupa Grzegorza Rysia, metropolitę łódzkiego. 

Kuria poinformowała o tym w specjalnym komunikacie, w którym czytamy:

„W oparciu o kanon 1355 par. 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, mając na uwadze podjęty przez Księdza czas pokuty i nawrócenia i złożone przede mną Wyznanie Wiary, niniejszym zwalniam Księdza z kary ekskomuniki wiążącej mocą samego prawa, którą zaciągnął Ksiądz 24 maja br.”. Pod oświadczeniem widnieje podpis metropolity.

Co to oznacza? Ksiądz Michał Misiak może znów nosić sutannę i pełnić posługę kapłańską, czyli m.in. odprawiać msze i udzielać spowiedzi. Zabiegał o to po tym, jak został ekskomunikowany, co z kolei było konsekwencją przyjęcia chrztu w rzece Jordan, w czym pomagał mu protestant. Kuria uznała wtedy, że duchowny popełnił przestępstwo wobec Kościoła. Sam ksiądz zabiegał o zdjęcie ekskomuniki i możliwość powrotu do niego.

REKLAMA
Poprzedni artykułŻegnamy stary amfiteatr. Ławki już zniknęły
Następny artykułMinister zdrowia zaskoczył pabianicki szpital
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jego Ekscelecja Ks Abp Grzegorz Rys jest Pasterzem Miłosiernym wybaczył i dał druga szanse Warto mieć takiego Arcybiskupa

Wstyd dla kościoła. Sam nie wie czego chce ten człowiek. Powinien na początku przejść badania psychiatryczne!

Badania powinni przejść ojcowie założyciele …

Ciekawe jak długo wytrzyma przecież chciał posiadać legalną żonę

Kiedy kolejna szopka ?

Chyba za ciężko było w tej stolarni z Ukra a w kościele pełny luzik !

A Józef musiał zasuwać w stolarni do końca, mimo, że na kwadracie miał syna bożego.

też, właśnie, nurtowało mnie to : miał wybór – byc wolnym i zapie….ć na wypłatę , aby się utrzymać , lub dostawać kasę za nic, ale byc posłusznym pasibrzuchom z kurii

Zaprawdę powiadam wam, ksiądz Misiak zostanie drugim polskim papieżem!

„(…)- Przez wszystkie te lata miałem ogromną walkę, bardzo chciałem kochać, jak każdy człowiek powołany przez Boga do tego, aby tworzyć jedno z kobietą, aby być jednym ciałem, aby iść w stronę małżeństwa, tak Biblia mówi. (…)” To można zjeść ciastko i mieć ciastko??

Tyle w dzisiejszych czasach wart jest kościół .dawniej to býła opoka wiary , siła moralności i wiary. Kiedy szło się do księdza to jak do ojca,brata a dzisiaj o godzinie 15tej odcinają koloratkę i prosto w oczy mówią, że teraz to są już po pracy. Czy to oznacza ,że już po tej 15tej mogą łamać kanony przykazań i zobowiązań jakie śą przypisane do każdego księdza.

Co? Siła moralności? Kiedy? Chyba w czasach gdy palili na stosach i mordowali Indian z Ameryki Płd.