Strona główna Aktualności Z miasta Ksiądz Krzysztof święcił pojazdy

Ksiądz Krzysztof święcił pojazdy

0

Proboszcz z parafii Floriana święcił w niedzielę pojazdy, a policjanci podczas mszy odczytali apel o bezpieczną jazdę. 

Tradycyjnie z okazji imienin św. Krzysztofa, patrona kierowców, w kościołach przeprowadza się uroczyste święcenie pojazdów. Po mszy, ksiądz proboszcz Krzysztof Gliniany poświęcił samochody licznie przybyłych kierowców.

W mszy św. w kościele Floriana wziął udział szef pabianickiej policji insp. Cezary Petrus wraz z zastępcą nadkom. Mariuszem Siejką. Sierżant sztabowy Zbigniew Sysio z pabianickiej komendy odczytał apel o bezpieczne i rozważne zachowania na drogach:

Drodzy mieszkańcy,

Ten dzień to dobra okazja, by prosić i apelować o większą ostrożność na drogach, o rozwagę, trzeźwość, mądrość i rozsadek. Warto przypominać wszystkim wokół o zasadach bezpieczeństwa na drodze. I mieć nadzieję, że św. Krzysztof będzie nad nami czuwał nawet wtedy, gdy trzeźwi, wypoczęci, przestrzegając przepisów drogowych będziemy poruszać się po drodze.

Według policyjnych statystyk w 2016 roku w Polsce wydarzyło się prawie 34.000 wypadków, w których straciło życie ponad 3.000 osób. Sąsiednia gmina Dobroń liczy ponad 6.000 mieszkańców, więc proszę sobie wyobrazić, że w ciągu roku ginie prawie połowa jej mieszkańców. Same liczby jednak nie odsłaniają rozmiaru bólu i tragedii, które dzieją się na drogach. Życie tak wielu ludzi zostało gwałtownie przerwane. Wśród nich jest bardzo wiele osób młodych. Wielu zostało poszkodowanych z trwałą niepełnosprawnością, kalectwem i głębokimi ranami na duszy. Miejsca tragedii szybko zostają uprzątnięte. Czasem zostaje ustawiony niewielki krzyż, wiązanka kwiatów, zapalony znicz jako wyjątkowe oznaczenie mety tych, którzy nie dotarli do swego ziemskiego celu. Wypadki drogowe, które dzieją się w ułamkach sekund, dobitnie świadczą o kruchości naszego ziemskiego życia. Lepiej stracić jedną minutę ze swojego życia, niż w ciągu jednej minuty stracić swoje życie.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments