Strona główna Na sygnale Kryminalne Kruk namalował, a wandal zniszczył mural…

Kruk namalował, a wandal zniszczył mural…

25
Murale Adama Wirskiego, znanego jako Kruk, są doceniane nie tylko przez pabianiczan, ale również w innych miastach. Niestety, jedna z takich cieszących oko prac została zniszczona.

Stało się to przy ulicy Kościuszki w Łasku, gdzie w pierwszej połowie sierpnia artysta ozdobił budynek, w którym mieści się przychodnia weterynaryjna. Na ścianie widnieją pies i kot. Efekt bardzo spodobał się mieszkańcom, o czym świadczyło wiele pozytywnych komentarzy.

Nie cieszyli się oni jednak muralem zbyt długo, bo minęło zaledwie kilka tygodni, gdy pomazał go jakiś wandal. Łaskowianie nie kryją oburzenia.

„Kruk, przykro mi za to, za tych, którzy nie doceniają piękna i jeszcze nie pozwolą cieszyć się innym. A Ty się tak napracowałeś”, „Jakie to słabe, że niektórzy nie potrafią docenić tej odrobiny koloru jaka daje nam Kruk…”, „Ja tego po prostu nie rozumiem i się z tym nie zgadzam… Mam nadzieję, że sprawcę (sprawców) dosięgnie kara” – to tylko niektóre opinie o tym akcie wandalizmu.

Jak skomentował go sam Adam Wirski?

– Trudno, stało się, odmaluję ten mural. Nie wiadomo tylko, czy jeszcze teraz, jesienią, czy dopiero na wiosnę. Decyzja w tej kwestii należy już do właściciela przychodni weterynaryjnej, bo to na jego zlecenie powstała ta praca – wyjaśnia.
REKLAMA
Poprzedni artykułWkrótce przetarg na drogi rowerowe. Będzie ich prawie 15 kilometrów
Następny artykułRusza budowa lądowiska. Ma być gotowe w styczniu
Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brak słów… No cóż – współczesne, tzw.bezstresowe wychowanie daje o sobie znać na każdym kroku…

Kur** NIE MA czegoś takiego jak BEZSTTESOWE WYCHOWANIE! Studiuje pedagogikę to wiem.

Na studiach tego nie ma. A życie swoje scenariusze pisze

Ja ją skończyłam 38 lat temu. I wcale nie napisałam, że chodzi o przedmiot nauczania na studiach… Trochę dziwne, że osobie studiującej (niekoniecznie pedagogikę) trudno takie rzeczy odróżnić i zrozumieć…

Bezstresowe wychowanie to nie jest brak wychowania. Osoba po pedagogice powinna rozróżniać te pojęcia.

jajca uciąć wandalowi….

Bardzo smutna wiadomość, a niektórzy dalej twierdzą, że w Polsce nie ma antysemityzmu… Takie malowidła są wszędzie, a nawet zawierają dużo gorsze teksty. Gdy rozmawiałem kiedyś z pewnym nacjonalistą, stwierdził on, że antysemityzm jest winą żydów, a takie rysunki robią sami…. żydzi, aby pokazać, że są nienawidzeni. Chory sposób myślenia. Zresztą każdy antysemita ma inne ideologiczne powody antysemityzmu, ale żadne nie są uzasadnione. Musimy usunąć taki sposób myślenia z naszej cywilizacji, niestety ma on wiele źródeł. Wyjaśnię jednego antysemitę, ale jest ich zbyt wielu aby z wszystkimi dyskutować i to jeszcze na tak niskim poziomie… A może lepiej uznać, że… Czytaj więcej »

Co Ty gadasz za głupoty to żaden antysemityzm czy ksenofobia to debilizm wrodzony i tyle.

W tym wypadku nie chodzi o antysemityzm tylko o potyczki marnych łódzkich klubików piłkarskich. Kolega Wirski najwyraźniej utożsamia się z którymś z nich, a ty wyjeżdżasz z jakimś antysemityzmem w skali krajowej xD

Nie powiesz przecież, że potyczki kiboli poprzez nazywanie siebie żydami, pisanie na murach „żydzew” i rysowanie gwiazd na napisach łks nie mają związku z antysemityzmem:D Może i debilne ale odzwierciedla ogólne tendencje.

Wytatuować im twarze dokładnie tak jak zamazali to dzieło.

Dokładnie jestem tego samego zdania. Niech tak chodzą po ulicach jak są tacy odważni.

Taki tatuaż na czole z frazą „jestem debilem” wraz z zakazem jego zasłaniania.

3 porcje ołowiu i do wapna

Widocznie Łask nie zasłużył na takiego artyste i jego rysunki….

Uciąć rękę, która u tego delikwenta jest wiodąca i odebrać możliwość starania się o rentę. Inaczej do takiego nic nie trafi.

i po co minusujecie ten wpis? odpady społeczne należy utylizować,

Faktycznie wielka tragedia zamalować takie bohomazy.Lepiej sie za robotę wezcie

Byłby fajnie, gdybyś sam zastosował się do swojej rady. Zająłbyś się robotą to może nie miałbyś czasu wypisywać głupot w necie.

Pierwszy podejrzany już się wypowiedział

Zrobił to jakiś debil,który nic innego nie potrafi to niszczy dzieło innych…

Kruk! Nakładaj na malowidła jakąś warstwę lakieru wtedy da się usunąć te bochomazy z wierzchu bez uszkadzania rysunku! No droższa robota ale co poradzisz?

Z artykułu: „Decyzja w tej kwestii należy już do właściciela przychodni weterynaryjnej, bo to na jego zlecenie powstała ta praca”. Może po szkodzie właściciel pomyśli. Szkoda tylko że musimy płacić za debilizm innych ludzi…

Oj,tam, oj tam . A komentarzy, prawie jak w polityce. Bez rozdzierania szat, proszę. Może to propaganda. Namaluje inne.
Znam lepszych …

Na takich to się nóż w kieszeni otwiera. Debilizm do sześcianu!