Strona główna Na sygnale Kryminalne Kruk namalował, a wandal zniszczył mural…

Kruk namalował, a wandal zniszczył mural…

25
Murale Adama Wirskiego, znanego jako Kruk, są doceniane nie tylko przez pabianiczan, ale również w innych miastach. Niestety, jedna z takich cieszących oko prac została zniszczona.

Stało się to przy ulicy Kościuszki w Łasku, gdzie w pierwszej połowie sierpnia artysta ozdobił budynek, w którym mieści się przychodnia weterynaryjna. Na ścianie widnieją pies i kot. Efekt bardzo spodobał się mieszkańcom, o czym świadczyło wiele pozytywnych komentarzy.

Nie cieszyli się oni jednak muralem zbyt długo, bo minęło zaledwie kilka tygodni, gdy pomazał go jakiś wandal. Łaskowianie nie kryją oburzenia.

„Kruk, przykro mi za to, za tych, którzy nie doceniają piękna i jeszcze nie pozwolą cieszyć się innym. A Ty się tak napracowałeś”, „Jakie to słabe, że niektórzy nie potrafią docenić tej odrobiny koloru jaka daje nam Kruk…”, „Ja tego po prostu nie rozumiem i się z tym nie zgadzam… Mam nadzieję, że sprawcę (sprawców) dosięgnie kara” – to tylko niektóre opinie o tym akcie wandalizmu.

Jak skomentował go sam Adam Wirski?

– Trudno, stało się, odmaluję ten mural. Nie wiadomo tylko, czy jeszcze teraz, jesienią, czy dopiero na wiosnę. Decyzja w tej kwestii należy już do właściciela przychodni weterynaryjnej, bo to na jego zlecenie powstała ta praca – wyjaśnia.
REKLAMA

25
Dodaj komentarz

1600
12 Wątki komentarzy
13 Odpowiedzi do komentarza
1 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
20 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dorota

Brak słów… No cóż – współczesne, tzw.bezstresowe wychowanie daje o sobie znać na każdym kroku…

Xxx

Kur** NIE MA czegoś takiego jak BEZSTTESOWE WYCHOWANIE! Studiuje pedagogikę to wiem.

Kaiko

Na studiach tego nie ma. A życie swoje scenariusze pisze

Dorota

Ja ją skończyłam 38 lat temu. I wcale nie napisałam, że chodzi o przedmiot nauczania na studiach… Trochę dziwne, że osobie studiującej (niekoniecznie pedagogikę) trudno takie rzeczy odróżnić i zrozumieć…

Lololo

Bezstresowe wychowanie to nie jest brak wychowania. Osoba po pedagogice powinna rozróżniać te pojęcia.

maniek

jajca uciąć wandalowi….

Xpatryk89

Bardzo smutna wiadomość, a niektórzy dalej twierdzą, że w Polsce nie ma antysemityzmu… Takie malowidła są wszędzie, a nawet zawierają dużo gorsze teksty. Gdy rozmawiałem kiedyś z pewnym nacjonalistą, stwierdził on, że antysemityzm jest winą żydów, a takie rysunki robią sami…. żydzi, aby pokazać, że są nienawidzeni. Chory sposób myślenia. Zresztą każdy antysemita ma inne ideologiczne powody antysemityzmu, ale żadne nie są uzasadnione. Musimy usunąć taki sposób myślenia z naszej cywilizacji, niestety ma on wiele źródeł. Wyjaśnię jednego antysemitę, ale jest ich zbyt wielu aby z wszystkimi dyskutować i to jeszcze na tak niskim poziomie… A może lepiej uznać, że… Czytaj więcej »

Karol

Co Ty gadasz za głupoty to żaden antysemityzm czy ksenofobia to debilizm wrodzony i tyle.

CORSAIR

W tym wypadku nie chodzi o antysemityzm tylko o potyczki marnych łódzkich klubików piłkarskich. Kolega Wirski najwyraźniej utożsamia się z którymś z nich, a ty wyjeżdżasz z jakimś antysemityzmem w skali krajowej xD

xpatryk89

Nie powiesz przecież, że potyczki kiboli poprzez nazywanie siebie żydami, pisanie na murach „żydzew” i rysowanie gwiazd na napisach łks nie mają związku z antysemityzmem:D Może i debilne ale odzwierciedla ogólne tendencje.

Gryf

Wytatuować im twarze dokładnie tak jak zamazali to dzieło.

Tom1

Dokładnie jestem tego samego zdania. Niech tak chodzą po ulicach jak są tacy odważni.

Karol

Taki tatuaż na czole z frazą „jestem debilem” wraz z zakazem jego zasłaniania.

obywatelRP

3 porcje ołowiu i do wapna

andre

Widocznie Łask nie zasłużył na takiego artyste i jego rysunki….

Karol

Uciąć rękę, która u tego delikwenta jest wiodąca i odebrać możliwość starania się o rentę. Inaczej do takiego nic nie trafi.

obywatelRP

i po co minusujecie ten wpis? odpady społeczne należy utylizować,

myndrek

Faktycznie wielka tragedia zamalować takie bohomazy.Lepiej sie za robotę wezcie

marek

Byłby fajnie, gdybyś sam zastosował się do swojej rady. Zająłbyś się robotą to może nie miałbyś czasu wypisywać głupot w necie.

StopIdiotom

Pierwszy podejrzany już się wypowiedział

Zygfryd

Zrobił to jakiś debil,który nic innego nie potrafi to niszczy dzieło innych…

Likaon

Kruk! Nakładaj na malowidła jakąś warstwę lakieru wtedy da się usunąć te bochomazy z wierzchu bez uszkadzania rysunku! No droższa robota ale co poradzisz?

Zatorius

Z artykułu: „Decyzja w tej kwestii należy już do właściciela przychodni weterynaryjnej, bo to na jego zlecenie powstała ta praca”. Może po szkodzie właściciel pomyśli. Szkoda tylko że musimy płacić za debilizm innych ludzi…

artysta

Oj,tam, oj tam . A komentarzy, prawie jak w polityce. Bez rozdzierania szat, proszę. Może to propaganda. Namaluje inne.
Znam lepszych …

Monika

Na takich to się nóż w kieszeni otwiera. Debilizm do sześcianu!