Strona główna Aktualności Z miasta Krok w nowoczesność. Wzorem Warszawy

Krok w nowoczesność. Wzorem Warszawy

0

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Pabianicach będą mogli niedługo komunikować się z mieszkańcami za pomocą otwartej platformy elektronicznej. Posłuży ona do przekazywania informacji o ważnych dla miasta sprawach oraz do zasięgania opinii.

Nowe możliwości da również samym mieszkańcom.

– Za pośrednictwem platformy będą mogli zadawać pytania, oceniać, komentować, dzielić się pomysłami, nadsyłając teksty, filmy i projekty. Najlepsze proponowane rozwiązania mają szansę na realizację. Dostęp do platformy przez użytkownika będzie możliwy po założeniu konta  – mówi Aneta Klimek, rzecznik prasowy magistratu.

Skąd taki pomysł? Pabianice wzorują się na stolicy, gdzie taka platforma już funkcjonuje (OtwartaWarszawa.pl).

W przetargu na jej wykonanie, uruchomienie i prowadzenie wpłynęły cztery oferty. Najtańsza opiewa na ponad 154 tys. zł, najdroższa jest nieco powyżej kwoty, jaką dysponuje miasto. Ta wynosi 386 tys. 200 zł. Teraz urzędnicy zajmą się analizą ofert, by dokonać wyboru najlepszej.

„Crowdsourcingowa platforma partycypacji społecznej”, bo tak brzmi jej pełna nazwa, stanowi część projektu „e-Pabianice”, którego założeniem jest poprawa dostępności usług elektronicznych (objął on również m.in. elektroniczny system liczenia głosów podczas obrad rady miejskiej i transmisje sesji on – line). Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments