Strona główna Na sygnale Kryminalne Kradli trakcję tramwajową. Zatrzymał ich policjant z drogówki

Kradli trakcję tramwajową. Zatrzymał ich policjant z drogówki

11
Dwaj złodzieje kradli trakcję tramwajową na terenie Konstantynowa Łódzkiego. Mieli pecha, bowiem zatrzymał ich policjant z pabianickiej drogówki.

Trakcja tramwajowa na odcinku Łódź Lutomiersk jest nieużywana od ponad 2 lat, a miedziane przewody stały się łakomym kąskiem dla okolicznych złodziei. Dwóch z nich wybrało się „na łowy” w niedzielę 8 sierpnia o godz. 5.00. Mieli pecha, bowiem zauważył ich jadący ulicą Lutomierską w Konstantynowie Łódzkim policjant. Aspirant Piotr Koza był po służbie, ale błyskawicznie podjął interwencję.

Mężczyźni zaczęli uciekać, ale w pogoń za jednym z nich ruszył aspirant.

– Po kilku minutach 46-letni mieszkaniec Ozorkowa został zatrzymany. Policjant zabezpieczył także narzędzie przestępstwa oraz maseczkę. W dalsze działania zaangażowali się wezwani na miejsce policjanci z lokalnego komisariatu. 18-letni kompan zatrzymanego także trafił do policyjnego aresztu. Policjanci sprawdzili także osobowe mitshubishi, należące do 46-latka. Podczas przeszukania stróże prawa znaleźli także ponad 0,5 grama środków narkotycznych – opisuje zdarzenie rzecznik prasowy pabianickiej policji.

Straty zostały oszacowane na ponad 75000 zł. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo asp. Koza. Mam nadzieję że taka postawa będzie odpowiednio doceniona przez jego przełożonych.

Jakie straty? Po 1 nie sprzedano towaru. Po 2 kilka dni temu pisano że trakcja będzie nowa więc ten ucięty kawałek zapewne pójdzie na dofinansowanie nowej tracji.

To powinni złodziejom oddać to, co ukradli ?

Uwazam że słowo strata jest nieodpowiednim słowem.

Jak pójdziesz dalej to nawet nie są złodziejami i nic nie ukradli bo nie zostali skazani.😂 Pożyczyli, ale na pewno by oddali. 😁 Jak wyjadą koniecznie zaproś ich na domówkę.
Ps. Brawo dla Aspiranta👮‍♂️👍

Last edited 1 rok temu by Aerospace

Brawo 💪

Brawo Panie Aspirancie!

Jaki zadowolony

Trakcje do wymiany wycenili na 75 tys…
A może im tak zapłacić chociaż za robociznę, demontaż?

Taaaaa. Nowa tyle nie kosztuje.

Brawo! Pan Koza na komendanta !