Strona główna Na sygnale Kryminalne Kradł elektronarzędzia, akumulatory i chłodnice

Kradł elektronarzędzia, akumulatory i chłodnice

0

Policjanci zatrzymali złodzieja, któremu zarzuca się dokonanie kilku kradzieży. Z posesji na terenie Konstantynowa Łódzkiego kradł głównie elektronarzędzia, które sprzedawał na skupach złomu.

– Policjanci z konstantynowskiego komisariatu od pewnego czasu pracowali nad sprawą kradzieży, do których doszło w styczniu na terenie miasta. Ze zgłoszeń pokrzywdzonych wynikało, że z ich posesji kradzione były głównie elektronarzędzia. Jak się okazało sprawca po udanych nocnych skokach wracał na miejsce przestępstwa, by wynieść kolejne łupy – relacjonuje kom. Joanna Szczęsna z KPP Pabianice.

Do takiej kradzieży doszło między innymi na jednej z posesji przy ul. Moniuszki. Spod wiaty garażowej skradzione zostały elektronarzędzia warte około 3000 złotych. Po kilku dniach złodziej powrócił w to samo miejsce, by dokonać kolejnych kradzieży. Tym razem zginęły przedmioty warte 1000 złotych.

Okradziony został też jeden z warsztatów samochodowych. Wynosił stamtąd akumulatory i chłodnice warte kilkaset złotych. Skradzione mienie za każdym razem spieniężał na skupach złomu. Zatrzymany przez konstantynowskich stróżów prawa 34-latek usłyszał cztery zarzuty związane z przestępczą działalnością. Wcześniej notowany był za przestępstwa przeciwko mieniu. Za kradzieże grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments