Strona główna Aktualności Z miasta Koszą trawniki a nie portfele

Koszą trawniki a nie portfele

2

Przyszedł czas na wiosenne porządki. Spółdzielnia Socjalna „Zielone Pabianice” poleca swoje usługi.

Spółdzielnia jako przedsiębiorstwo społeczne została założona w listopadzie 2016 roku przez miasto Pabianice w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Oratorium – Przygoda Życia, dzięki pomocy Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej – Centrum Klucz. Zajmuje się przede wszystkim pielęgnacją i utrzymywaniem czystości terenów zielonych oraz porządkowaniem chodników, placów i skwerów miejskich. Spółdzielnia administruje także tablice informacyjne i słupy ogłoszeniowe, przyjmując zlecenia na plakatowanie. Dzięki wsparciu na utworzenie sześciu nowych miejsc pracy (w wysokości 20 tys. zł na osobę) wyposażyła się w sprzęt, który pozwala na profesjonalne wykonanie powierzonych usług.

Spółdzielnia Socjalna „Zielone Pabianice” rozszerza zakres swojej działalności, dlatego poszukuje zleceń obejmujących prace ogrodowe i porządkowe oraz przeprowadzki. Można wynająć pracowników do koszenia trawników, przycinania krzewów i drzew, pielenia i podlewania. Spółdzielnia przyjmie zlecenia zarówno od osób prywatnych, jak i firm. Każdą usługę wycenia indywidualnie, ale zgodnie z hasłem, które zamieściła na ulotkach: „kosimy trawniki a nie portfele”.

Pracownikami spółdzielni socjalnej są osoby długotrwale bezrobotne korzystające wcześniej z pomocy społecznej i objęte wsparciem Klubu Integracji Społecznej działającego w ramach Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej. Praca w przedsiębiorstwie społecznym jest dla nich ważna nie tylko ze względów finansowych, ale także społecznych. Wykazują zaangażowanie w pracy i szybko przyuczają się do kolejnych zadań.

Spółdzielnia Socjalna „Zielone Pabianice” korzysta z dwóch pomieszczeń w budynku gospodarczym przy ulicy Partyzanckiej 31. W sprawie zleceń można dzwonić pod numer 510 747 722. Więcej wiadomości o spółdzielni na stronie www.zielonepabianice.org

REKLAMA
Poprzedni artykułWiosenny Turniej na Orliku. Zgłoś drużynę
Następny artykułŻyczenia i śmigusówki od ZWiK-u
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Z usług Spółdzielni powinien skorzystać ZDiZM w celu uporządkowania skweru przy Szarych Szeregów.

bardzo fajna inicjatywa