Strona główna Aktualności Z miasta Koronawirus w Pabianicach! Są pierwsi zakażeni (AKTUALIZACJA)

Koronawirus w Pabianicach! Są pierwsi zakażeni (AKTUALIZACJA)

39
Statystyki dotyczące koronawirusa nie pozostawiają złudzeń – COVID-19 rozprzestrzenia się coraz bardziej. Niestety, dotarł również do Pabianic. 

Do tej pory w naszym mieście nie było mowy o potwierdzonych testami przypadkach zakażeń. Sytuacja właśnie się zmieniła. Zakażone są trzy osoby – dwie kobiety i mężczyzna.

– Jedna z tych osób jest młoda, a pozostałe – w średnim wieku. Nie ma potrzeby ich hospitalizacji. Nie wykazują żadnych objawów, czują się dobrze – poinformowała Joanna Kupś, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pabianicach. – Wszystkie przebywały na kwarantannie, gdyż wróciły z zagranicy.

Jak dodaje rzecznik, ich współmieszkańcy zostali już poddani testom na koronawirusa. Wyniki nie są jeszcze znane.

Niestety, pabianiczanie to niejedyni zakażeni w naszym powiecie. Pozytywny wynik miał też jeden mieszkaniec Dłutowa oraz jeden mężczyzna z Konstantynowa Łódzkiego. Oni także przechodzili kwarantannę po powrocie z zagranicy.

W poniedziałek miały ją w całym powiecie 94 osoby, w ciągu zaledwie dwóch dób ta liczba podskoczyła aż do 215.

Dzisiaj na kwarantannie przebywa 208 osób (z podziałem na poszczególne gminy wygląda to następująco: 111 w Pabianicach i w gminie Pabianice, 39 w Konstantynowie Łódzkim, 22 w Lutomiersku, 10 w Ksawerowie, 17 w Dobroniu i 9 w Dłutowie).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
39 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Niby wcześniej nie były uwzględniane w statystykach osoby skierowane na kwarantannie przez pograniczników (tylko i wyłącznie przez sanepid)…

Szkoda, że nie można przekazać informacji gdzie te osoby mieszkają. Wtedy sąsiedzi mogliby powziąć kroki zeby szczególnie unikać siebie nawzajem lub rozpocząć badania, czy sami nie mają wirusa.

Ta i zdjęcie na rowerze i jeszcze pesel

powinny być podane ulica i nr domu w tedy KAŻDY po pierwsze by unikał tego miejsca a po drugie sąsiedzi też by dbali o to żeby taka osoba nie wychodziła. Co do imion i nazwisk to nie powinni mówić ale adres jak najbadziej.

Tylko po co? Artykuł mówi przecież, że „współmieszkańcy zostali już poddani testom na koronawirusa”. W jakim celu robić zbędny szum? Chcesz być bezpieczny? #ZOSTAŃWDOMU

a za ścianą sąsiad chyrla i wszystko leci do wspólnego wywietrznika. i po innych mieszkaniach i dalej ty roznosisz to dziadostwo nieświadomie. Ale po co zbędny szum!
Wczoraj prezydent zimbabwe odebrał pochwałę że w ich kraju wykryto tylko 27 siedem osób chorych! Przemilczano że zrobiono tylko 27 testów w całym kraju 🙂 – to Twój tok myślenia.

Świetny pomysł. A może, zamiast skazywać ich na publiczną wrogość czy wręcz lincz, odpowiednie służby powinny ich od razu razwalić i do dołu z wapnem?

Mam nadzieję że jak się dowiesz że jesteś chory to tu na forum podasz co najmniej swój adres

spodnie z bluza rozmiar XXL. Standardowe ciemnoniebieskie w dwa paski. Spodnie ściągane na gumkę w pasie i nogawkach. Kaptur luźny przysłaniający brew. Ale po co ci opis mojego dresa?

Generalnie na wioskach każdy wie i jak tylko ktoś nie przestrzega kwarantanny to ma przerąbane – jeśli przestrzega kwarantanny to nikt go nie piętnuje bo jest odpowiedzialny!!!! Czasami trochę społecznej kontroli nie zaszkodzi:) Epidemia to nie żarty!!! Chciałbym wiedzieć kto jest chory i wychodzi!!! Będę omijał na 100m!!!

Zginiemy wszyscy.

Lepiej się poczułeś?

Aaaaaaaaaaaaaa uciekajma

Po jaką cholerę pozwolili na powroty tym którzy pracowali na zachodzie? Mieli w dupie nasze państwo a teraz nagle przypomniało im się że są polakami. Podatki i ZUS-y płacili innym krajom a teraz jak pandemia to nagle tacy patrioci!!!

Musiałeś przebywać w hibernacji od września 1946. Ta płyta jest tu zbyt dobrze znana. Czyżbyś planował ponownie otworzyć obóz w Łambinowicach?

Przecież nie wszyscy którzy wrócili z zagranicy byli tam w pracy?

To niby na wakacjach byli? Przecież podobno jest tak źle w kraju, że nikogo nie stać na wakacje za granicą

Nie wiesz o tym pewnie, że niektórzy studiują. Uwierz, naprawdę tak jest. I tego pewnie też nie wiesz, że zagraniczne wakacje są najczęściej zdecydowanie tańsze od lokalnych przy identycznym poziomie usługi. Jeśli jednak masz określony budżet na wypoczynek, to w licznych miejscach kupisz za to więcej niż tu.

Do tego przrstępczość zmalała od 2004 roku, czyli początku wyjazdów.

W tym rzecz, że nie płacili. Orali gdzieś na czarno a jak zaraza to wióra do kraju i szybka rejestracja żeby się podłączyć pod ubezpieczenie.

Pracowali . Tak dobrze się wiodło ale co ….. na czarno . I wracają biznesmeni

Zrobili to specjalnie by virus sie roznosil przeciez gdyby zamkneli granice w lutym to nie mieli bysmy w Polsce ani jednego przypadku,a kierowcy tirow ktorzy przywoza jedzienie z za granicy do tej pory nie sa objeci kwarantanna !!!

„Wydostanie się z trudnej sytuacji wymaga dyscypliny.
Jak podkreśliła Emilewicz, konieczne jest „PRZYJĘCIA PROTOKOŁÓW BEZPIECZEŃSTWA”
w zakładach pracy, zakładach produkcyjnych, szkołach i we wszystkich miejscach,
gdzie zbiorowo spędzamy czas”.

https://www.o2.pl/artykul/koronawirus-w-polsce-kiedy-koniec-ograniczen-niektore-moga-zostac-z-nami-na-zawsze-6497385109117057a

A to ciekawe, że wszystkie wróciły z zagranicy, podobno jedna zakażona jest na kwarantannie dopiero od 30 marca, kiedy wyszedł wynik osoby zakażonej z którą miała kontakt.

powinno się chorym malować twarze na czerwono farba ciężko zmywalną. Tak aby każdy wiedział kiedy ci opuszczą miejsce kwaratanny i zgłosił to służbą. Bo teraz to nik nic nikoo i się roznosi!

Osoba przyjeżdżająca z zagranicy musiała się poddać kwarantannie i zazwyczaj wybrała własny dom gdzie mieszka z rodziną. Jednak te osoby z rodziny mogły normalnie wychodzić z domu… Dopiero od 1 kwietnia wszyscy domowników obejmuje obowiązek kwarantanny. I jak tu się ma wirus nie rozprzestrzeniać…

Niby są zakażone,ale wyników badań nie ma jeszcze… Więc nie pierd…. Głupot w tej gazecie

gdzie ci ludzie mieszkaja chcielibysmy to wiedziec dla naszego bezpieczeństwa kwarantanne powinni spędzać w odizolowanych obiektach bo ile osób pozarażali do tej pory, a granice pozamykać na zawsze i pełna szczelna kontrola każdego spragn ionego wyjazdu- oj pseudorodacy

Włóczą sie po calym świecie jak smród po gaciach i roznoszą… Niech ktoś poda kto to jest i gdzie mieszka. i niech mi nikt nie pie…..li ze nie mam prawa wiedzieć!!! bo mam, dla bezpieczenstwa swojego i swojej rodziny

ty się za to włóczysz tylko po bramach i pierdlach. Wg mnie jesteś bardziej niebezpieczny

Ludzie na kwarantannie powinni oznaczać swoje domy choćby dla wiadomości listonoszy, którzy nie są o nich odgórnie informowani. Sam dopiero dziś dowiedziałem się o trwającej już od tygodnia kolejnej kwarantannie w rejonie. Apeluję o wywieszanie na drzwiach czy bramach stosownych informacji, przecież to nie wstyd.

Tym którzy robią zarzuty zarażonym i wracającym z zagranicy Polakom proponuję, aby w trosce o swoje zdrowie wyjechali do Korei płn gdzie dotąd nie stwierdzono żadnego przypadku zakażenia,bądż bliżej po sąsiedzku tj na Białoruś.

Białoruś w ciągu ostatniej doby zgłosiła 495 przypadków.

Ściślej, to z Borkowic…

ktoś tu mataczy a pierwszy przypadek w powiecie lutomiersk nagle zniknął ze statystyk to może temu tak mało mamy chorych jedni znikają drudzy się pojawiają

Wyzdrowiał, to nie jest zakażony stąd ta różnica.qLshN

Ciekawe czy przestrzegali kwarantanny. Jakby to były chiny to już by sprawdzili po telefonie i płatnościach kartą gdzie byli i kogo mogli zarazić.

Współczuję mieszkańcom pewnego bloku i klatki….

No popacz, a podobno to uchodźcy mieli przywozić zarazki. Nóż w plecy naszej władzy. Drugi sort.