Strona główna Aktualności Kontrolują restauracje, siłownie, kościoły, markety…

Kontrolują restauracje, siłownie, kościoły, markety…

30
To już pewne: lockdown potrwa co najmniej do końca stycznia. Jak przestrzegają go przedsiębiorcy z naszego powiatu? Czy my, zwykli mieszkańcy, stosujemy się do obowiązujących obostrzeń? 

Policja z KPP w Pabianicach prowadzi pod tym kątem systematyczne działania – głównie na terenie miasta, ale także ościennych gmin. W ciągu dwóch tygodni, od poniedziałku, 28 grudnia, kiedy zawieszono m.in. działalność galerii, do niedzieli, 10 stycznia, przeprowadziła 354 kontrole.

177 z nich (czyli połowa) odbyło się w obiektach handlowych, m.in. marketach. Mandatem nie zakończyła się żadna.

Dokładnie tyle samo kontroli funkcjonariusze zrealizowali w innych miejscach.

– 17 dotyczyło obiektów z usługami hotelarskimi, 58 razy sprawdzaliśmy restauracje, a 79 – siłownie i kluby fitness – wylicza podkomisarz Ilona Sidorko, rzecznik prasowy KPP.

Ponadto 23 razy policja pojawiła się m.in. w salonach fryzjerskich i kosmetycznych, na targowiskach, stacjach paliw i w kościołach, była też zobaczyć, czy zgodnie z wytycznymi zamknięte są kina i baseny.

– Nie stwierdziliśmy nieprawidłowości, nie było więc podstaw do nakładania mandatów – informuje rzecznik.

Nie oznacza to, że takie się nie pojawią, bo mundurowi zapowiadają dalsze kontrole. Mogą one być również w tych miejscach, które policja odwiedzała już wcześniej.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
30 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ponieważ rząd nie wprowadził stanu nadzwyczajnego, nie musimy przestrzegać obostrzeń ograniczających konstytucyjnie gwarantowane swobody obywatelskie.

Srata tata kto to widział ? Bo w tvn powiedzieli ? Czy TVN załatwi ci pomóc prawną i unikniesz kary, kiedy sąd bez przeprowadzania rozprawy przyłoży ci grzywnę 5000 zł ?

Last edited 15 dni temu by Radca

Nie w TVN tylko tak jest napisane w Konstytucji! Sądy stosują obowiązujące akty prawne i przepisy prawa, a nie bandycką samowolkę jak ta zgraja matołów z PiS. Radca-sradca. ***** ***

Last edited 14 dni temu by SiostraIrena

Może warto zadać to pytanie by do naszego sadu ile zapadło wyroków skazujących za niestosowanie się do obostrzeń to by koparka opadła, mina zrzedła, czar prysł 😀😀😀

Ale wiesz Sradco, że wyrok „naszego sądu”, to nie wyrok ostateczny? 😉

Pewnie, że nie. Zawsze możesz apelować 😀 Ale po apelacji nie dasz już sobie rady bez pomocy prawnika. Pomijając stracony czas nerwy i ewentualnie pieniądze.

Jakie to jest przykre? Kontrole, sanepid, skarbówka itd. Czy nasze Państwo jest aż tak Bogate. Że można zamykać interes do wiosny? Każdy chce pracować, prowadzić biznes. Każdy z nas ma rachunek do zapłaty.

Pytanko do milicjantów. Jak czujecie się gdy w rok straciliście szacunek u ludzi budowany latami?

Stracili szacunek? tylko?, naprawde???? Hehe zdecydowana większość z nich oczywiście tylko tych pisiorowatych wkrótce odpowie personalnie przed sądami i straci prawo do emeryturki pomijając już wyje..anie ze służby, ale się qwa będę śmiał, poje…ane państwo z kretynem mateuszkiem klamczuszkiem na czele, całe szczęście że stąd spie…r.dalam do normalnego kraju bez szczepionek zamordyzmu i jebane….go kurdupla kaczora napoleońskiego….

Milicjanci maja cię gdzieś, bo milicję zlikwidowano prawie 31 lat temu. Milicjanci maja się dobrze. Nie zdejmą munduru i nie przeproszą matki, bo w przeważającej większości ich matki już nie żyją 😀. Musisz się bardziej wysilić ,😀

Last edited 15 dni temu by MO

A jak mają się czuć. Obostrzenia ich nie obejmują, zwolnień nie ma. Podwyżki są. No po prostu sielanka. Nawet jak wykonają rozkaz sprzeczny z prawem nic im nikt nie zrobi. Jak rewiirowy za Cara. On może wszystko obywatel nic. Pupilki obecnego reżimu. A w rocie ślubowania bylło, że mają służyć i bronić obywateli, a nie władzy. Ale co tam ślubowanie. Jakie tam ślubowanie. W myśl zasady prawo ma służyć mam nie obywatelom.

Oni już dawno stracili szacunek i nigdy nawet go nie budowali

Przestań gadać od rzeczy. Policjanci tak jak np strażacy to służba mundurowa. W takowej wypełniasz rozkazy przełożonych a nie robisz to co lubisz. Tylko proszę bez ekstremalnych porównań.

Czy przebywanie na siłowni lub w restauracji jest bardziej niebezpieczne niż na promocji w lidlu? Czy pełna górka aktywności w weekend stwarza mniejsze zagrożenie niż lekcje w szkole? Mamy takie ograniczenia a ludzie i tak chorują… a wielu zaczyna umierać z braku podstawowej opieki zdrowotnej!

***** ***

Mam nadzieję, że Pabianice dołączą do reszty regionów, które już olały tą nielegalną covidohucpę! Otwierajcie ludzie biznesy! Inaczej będziecie po śmietnikach łazić

354 kontrole obiektów a na drodze ile w tym czasie ???.
Takie pytanko do Pani pokomisarz.

Nasi kochani stróże prawa pewnie już zacierają rączki na myśl, że niebawem będą mogli wlepiać mandaty i nikt nie odmówi ich przyjęcia.

Nie będą mogli. To nigdy nie wejdzie w życie.

Póki co to niektórzy z nich będą musieli bronić się w sądach cywilnych za niesłusznie( w myśl rozporządzenia) nałożone mandaty na obywateli.Obywatele składają cywilne pozwy przeciw policjantom.

Hehehehehe heheheeh o ja padnę. Obywatele składają hehehhe 😀😀😀😀

Rząd to jak by mógł to by jeszcze zaglądał do mieszkań ludziom czy oby nie łamią zakazów

A gdzie była policja w Pasterke? W kościele było tak dużo ludzi że stali również przed kościołem. W samej mszy uczestniczyli też policjanci ale pewnie prywatnie.

Ale w którym kościele ? W tym, czy akurat w tym drugim ? Dlaczego nie zadzwoniłeś na 112

Last edited 14 dni temu by Policja

Ciekawe kiedy milicjanci zrozumieją, że ich pensje pochodzą z naszych podatków ?

A co mnie to obchodzi ?

Emerytury też, a kolejna władza może te emerytury odebrać tak jak to już kiedyś było.

I teraz odebrać emerytury których ? Tych przyjętych za SLD, za PO czy za PiS. Czy jakieś inne kryteria ? Może tym co psiknęli gazem ? A może tym co wypisali trzy mandaty to zabrać całą, a jak tylko jeden mandat to tylko trochę zabrać ?
Jak to powiedział Franc Maurer w „Psach”: Czasy się zmieniają a pan zawsze jest w komisjach.
A kolejna władza może te emerytury oddać bo lewica z takim właśnie postulatem wychodzi do byłych funkcjonariuszy. I tak w kółko i jest wesoło 😀😀😀

Precz z policją precz z COVIDEM

Wiem, że lockdown boli chyba nas wszystkich, a zwłaszcza przedsiębiorców którzy wiele tracą, a czasem i bankrutują ale pomyślcie o zdrowiu i życiu. Ja już kogoś przez koronawirusa straciłam. Nie życzę nikomu tego przechodzić.
Jestem za lockdownem, lepiej żyć biedniej ale żyć. W pełnej rodzinie.

Żeby było sprawiedliwie należy zamknąć również kościoły. Co niedziela stają się wylęgarnią wirusa !!