Strona główna Aktualności Z miasta Eko – Region zabierze choinki. Tylko żywe

Eko – Region zabierze choinki. Tylko żywe

7
Pabianicki magistrat i firma Eko – Region organizują poświąteczną zbiórkę choinek. Można łatwo i bezpłatnie pozbyć się drzewka. 

Pierwsza objazdowa zbiórka, podczas której będą one zabierane, została zaplanowana na poniedziałek, 18 stycznia. Aby skorzystać z tej możliwości, należy zadzwonić do wydziału ochrony środowiska Urzędu Miejskiego (tel. 42 225 46 28/29), najpóźniej do piątku, 15 stycznia, do godz. 12.00.

W przypadku drugiej zbiórki, 9 lutego, termin zgłoszeń upływa 5 lutego, również w południe.

W ramach akcji, kierowanej wyłącznie do mieszkańców Pabianic, można wystawić tylko żywe choinki (bez doniczek). Sztucznych Eko – Region nie zabierze.

W zabudowie jednorodzinnej choinki powinny znaleźć się przed posesjami (jeśli nie ma możliwości dojazdu specjalistycznego samochodu do nieruchomości – przy najbliższym skrzyżowaniu), a w zabudowie wielorodzinnej – koło pergoli lub w miejscu wystawiania odpadów.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

zabić 5 letnią choinkę dla jednego dnia święta….

Za darmo to raczej nic nie ma. Szykują grunt pod następny przetarg . I wtedy doliczą choinki do odbioru odpadów i powiedzą że więcej musieli odbierać. I cena z kosmosu – może już być 50 zł. I co im zrobimy ??

Żywe choinki to w lesie a tutaj to bezlitośnie zabite drzewka. A tyle mówimy o ekologii. Najbardziej dziwię się tym którzy wyrzucają drzewka w donicy. Przecież można je spróbować zasadzić w ogrodzie czy nawet w parku.

Bez korzeni? Powodzenia.

18.01?! A kto tak długo trzyma choinkę w domu?

ja to zostawiłem swoją uschniętą na przyszłe święta. dam dzieciakom do złożenia przed mikołajkami 🙂

Szkoda że nich z rządzących miastem nie wpadł na pomysł zbierania choinek z doniczkami w celu późniejszego zasadzenia. Taką akcję robi pewno centrum handlowe w Łodzi.