Strona główna Aktualności Z miasta Koniec walki z chorobą. Adaś pokonał raka!

Koniec walki z chorobą. Adaś pokonał raka!

5
Los doświadczył tego chłopca bardzo ciężko, ale wszystko wskazuje na to, że najgorsze ma on już za sobą. Adaś Maślanka z Pabianic pokonał śmiertelną chorobę! Rodzice nie posiadają się ze szczęścia. 

Odkąd w grudniu 2018 roku usłyszeli diagnozę, żyli w strachu, bo brzmiała strasznie: nowotwór. Zaatakował płuca. Natychmiast rozpoczęła się walka z rakiem. Robili wszystko, aby ich ukochany synek wrócił do zdrowia. W tych trudnych chwilach pomogło im wielu ludzi, wspierając rodzinę finansowo.

W maju ubiegłego roku, po wcześniejszej chemioterapii, lekarze usunęli chłopcu guza. Kolejnymi etapami leczenia były przeszczep komórek macierzystych i immunoterapia przeciwciałami anty-DG2 (właśnie na ten cel została przeprowadzona zbiórka pieniędzy).

Na szczęście wszyscy, którzy trzymali kciuki za Adasia, mogą odetchnąć z ulgą: badania wykazały, że jest zdrowy. Oczywiście będzie musiał być poddawany systematycznym badaniom, ale koszmar się skończył. Rodzina Maślanków wraca powoli do normalnego, radosnego życia.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo Adaś. 😉 duuuużo zdrowia

Brawo Adaś. Jesteś wielki. Świat stoi przed Tobą otworem.
Wszystkiego najlepszego Spider-Man 🙂

Cieszę się:)

USZY DO GÓRY CZAS ZABAWY ZACZĄĆ

Wspaniała wiadomość, aż serce rośnie! Już na początku życia Adaś przebył strasznie trudną drogę. Życzę temu dzielnemu chłopcu żeby od teraz miał już „z górki”!😘