Strona główna Sport Piłka ręczna Koniec sezonu dla juniorek młodszych Pabiksu. Dekoracja ”Złotek”

Koniec sezonu dla juniorek młodszych Pabiksu. Dekoracja ”Złotek”

0

Młode szczypiornistki Pabiksu sięgnęły po mistrzostwo w rozgrywkach wojewódzkich. Natomiast nie pojadą na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, jak również Mistrzostwa Polski, gdyż obie te imprezy sportowe z powodu pandemii zostały odwołane.

Sezon 2019/2020 zakończyły na 1. miejscu w lidze, a w całych rozgrywkach poniosły jedną porażkę z CHKS Łódź, który ostatecznie zajął drugie miejsce.

– Było ciężko, nie obyło się bez kontuzji, ale plan został wykonany. Niemniej niedosyt jest – ocenia trener Mateusz Oklejak i dodaje – Jesteśmy młodą drużyną, która trenując w pełni od trzech lat może poszczycić się kilkoma istotnymi wynikami.

Drużyna Pabiksu w sezonie 2018/2019 zajęła 2. miejsce w lidze młodziczek i 3. w lidze juniorek młodszych. Kilka zawodniczek brało udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Kielcach reprezentując województwo, a jedna z nich, Zuzanna Kłębowska miała okazję przebywać na konsultacji Kadry Narodowej.

– Dziewczyny wiele poświęciły w ostatnim sezonie, ale też dużo się nauczyły, a także nabrały doświadczenia boiskowego, które na pewno zaowocuje w następnych sezonach. – wspomina trener. – Były łzy, płacz, nerwy, ale i wiele radości oraz masa niezapomnianych chwil” – wspomina.

Dziewczyny w sezonie 2019/2020 występowały w składzie: Zuzanna Kłębowska (67 bramek, II miejsce w tabeli najskuteczniejszych zawodniczek ligi), Julia Pisarek (65 bramek, III miejsce), Weronika Łakomicka, Weronika Idzikowska, Julia Stolarek, Marta Animucka, Zuzanna Kleczaj, Nadia Retelewska, Zuzanna Sawicka, Żaklina Wróblewska, Katarzyna Balicka, Aleksandra Darmosz i Nikola Działecka.

W dodatku wspierają je Julia Miller i Gabriela Nakielska, które z racji wieku nie mogły brać czynnego udziału w rozgrywkach, ale ich rola w drużynie jest równie ważna i w dużej mierze przyczyniły się do takiego sukcesu.

Po tak dobrym sezonie w wykonaniu młodych szczypiornistek z niecierpliwością będziemy czekać na następny. W przyszłym występować będą w kategoriach wiekowych, juniorek rocznik 2002/2003 oraz juniorek młodszych 2004/2005 i młodziczek.

Dekoracja Złotych dziewczyn nastąpi podczas oficjalnego zakończenia sezonu, które odbędzie się na LEWITYNIE w piątek 26 czerwca 2020 roku o godzinie 14:00.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments