Strona główna Aktualności Z miasta Koniec naboru do straży miejskiej. Są chętni

Koniec naboru do straży miejskiej. Są chętni

4
Są chętni do pracy w borykającej się z problemami kadrowymi straży miejskiej. Dzisiaj minął termin składania ofert w kolejnym przeprowadzonym przez tę formację naborze. 

W ogłoszeniu była mowa o trzech wakatach. Zgłosiły się trzy osoby. Założeniem munduru jest ponadto wciąż zainteresowana jeszcze jedna, która przystąpiła do poprzedniego naboru, przerwanego przez pandemię koronawirusa. Szefostwo straży miejskiej ma nadzieję, że uda się obsadzić wszystkie trzy etaty. Zwłaszcza, że przydałoby się tam jeszcze więcej funkcjonariuszy.

– Wszystkich jest teraz 30, a wziąwszy pod uwagę zakres naszych obowiązków powinniśmy ich mieć co najmniej 40. Kilka lat temu tylu zresztą było… Od tej pory liczba zadań się wyraźnie się zwiększyła, a zatrudnienie zmniejszyło – mówi Tomasz Makrocki, komendant straży miejskiej.

Kandydaci do tej formacji muszą najpierw spełnić wymogi formalne (czy to zrobili, okaże się w przyszłym tygodniu, gdy ich dokumenty sprawdzi powołana w tym celu komisja). Kolejnymi etapami będą test wiedzy, rozmowa kwalifikacyjna i test sprawności fizycznej. Ostateczne wyniki naboru powinniśmy poznać za około miesiąc.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Siły specjalne xD TANGO DOWN

przegrać lata edukacji w taki sposób…

A ci którzy odpadną w eliminacjach z otwartymi ramionami przyjmie Policja Archanioła Michała (tak, taka paramilitarna formacja katolicka, a co!) Tam nie trzeba przedstawić świadectwa niekaralności, wystarczy poręka lokalnego koloratkowego…

Jak mozna za marne 2-3 tysiace byc wysmiewanym straznikiem miejski…dramat. Zerowe ambicje kieruja tymi ludzmi.