Strona główna Dzieje się Koncert w święto Trzech Króli. Zabrzmią kolędy i pastorałki

Koncert w święto Trzech Króli. Zabrzmią kolędy i pastorałki

2
fot. Bychlewianka
„Narodzonemu chwała” – taki tytuł ma koncert kolęd i pastorałek, którego będziemy mogli posłuchać, tyle że online, w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Bychlewianka” oraz Gminnej Orkiestry Dętej w Górce Pabianickiej. 

Pandemia uniemożliwiła, jak we wcześniejszych latach, zorganizowanie wydarzenia z udziałem publiczności, ale postanowiono z niego nie rezygnować.

Koncert został nagrany pod koniec grudnia w pabianickim kościele Trójcy Przenajświętszej. Najpiękniejsze, popularne kolędy, jak „Cicha noc”, „Gdy się Chrystus rodzi” czy „Wśród nocnej ciszy”, a także te mniej znane zaśpiewała najstarsza grupa. Towarzyszyła jej wspomniana orkiestra dęta.

Organizatorzy – Gminny Dom Kultury w Bychlewie i gmina Pabianice – zapraszają do kolędowania jutro, w święto Trzech Króli, o godz. 18.00, na kanale YouTube „Bychlewianki”. Linki do koncertu będą też dostępne na Facebooku gminy, GDK, zespołu i orkiestry dętej. Ponadto przewidziana jest niespodzianka – przygotowali ją wspólnie „Bychlewianka” i wójt Marcin Wieczorek.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ha. Ta niespodzianka to pewnie darmowy abonament na odbiór odpadów. Ja bym się ucieszył.

ZPiT. Coś wspaniałego! Dziękuje Wam za koncert. 🙂 Pozdrawiam serdecznie. Szczęśliwego roku!

Last edited 1 rok temu by Mihał