Strona główna Na sygnale Kompletnie pijana 46-latka prowadziła auto. Teraz grozi jej 5 lat więzienia

Kompletnie pijana 46-latka prowadziła auto. Teraz grozi jej 5 lat więzienia

7
Kobieta nie zważając na swój stan upojenia alkoholowego wsiadła za kierownice Mazdy i jeździła ulicami Pabianic. Po zatrzymaniu okazało się, że ma 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W piątek 23 kwietnia około godziny 18.30 dyżurny pabianickiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że ulicami Nawrockiego, Grota Roweckiego i Narcyza Gryzla w Pabianicach jeździ Mazda, której kierowca może być pijany.

Patrol drogówki natychmiast pojechał we wskazany rejon gdzie odnalazł opisywany pojazd. Podczas przeprowadzonego badania na zawartość alkoholu kierującej okazało się, że jest ona pijana. Badanie wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

– Z relacji 48-letniego pabianiczanina, który na ulicy Narcyza Gryzla w Pabianicach ujął kobietę wynika, iż poruszała się ona całą szerokością drogi. W momencie, gdy zatrzymała się mężczyzna uniemożliwił jej dalszą  jazdę.  Kobieta sama wyciągnęła kluczyki ze stacyjki, po czym rzuciła je na fotel pasażera. Świadek zdarzenia do czasu przyjazdu funkcjonariuszy obserwował kierującą. Mieszkanka Pabianic na widok patrolu próbowała uciekać, ponadto zachowywała się wulgarnie w stosunku do interweniujących funkcjonariuszy. Nie rozumiała dlaczego policjanci podejmują w stosunku do niej interwencję – opisuje zdarzenia st. sierż. Agnieszka Jachimek z pabianickiej policji.

Co więcej, po sprawdzeniu danych zatrzymanej okazało się, 46-latka posiada już cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Została zatrzymana przez mundurowych w policyjnym areszcie, a pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym. 24 kwietnia 2021 roku usłyszała zarzuty. Nieodpowiedzialnej pabianiczance grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci dziękują 48-letniemu pabianiczaninowi, który zez wahania zareagował, tym samym być może zapobiegł tragedii na drodze. – Jego postawa jest godna naśladowania i zasługuje na wyróżnienie – twierdzą zgodnie policjanci.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Pani kierownica powinno być

Trwa rejestracja.

niezłe babsko. powinna wjechac na drzewo i tam już na wieki zostać. dobrze ze nie zrobila komus krzywdy. alkoholicy za kierownicą to mordercy. powinna dostac to 5 lat za kratami bo jak juz jej zabrali prawo jazdy a mimo to jezdzi po kielichu to nic nie warty czlowiek

wiem kto to taki. ona nigdy nie trzezwieje. taka marna kobita. i nie 46 a 48 lat

Last edited 2 lat temu by hunter

zeby kobieta tyle promili miała? patologia

brawo. Niech ją posadzą. Eliminować patologię społeczna

a! to ta D… moczymorda hehe