Strona główna Sport Sport młodzieżowy Kolejny etap przygotowań za Badmintonistami

Kolejny etap przygotowań za Badmintonistami

0
fot. UKS Korona Pabianice

Pod czujnym okiem trenerki Doroty Danielak zawodnicy z kadry wojewódzkiej szykowali formę na zbliżające się Mistrzostwa Polski, które zostały przeniesione na wrzesień. Pozostali uczestnicy obozu trenowali z trenerem Rafałem Grendą.

W dniach 01-12 sierpnia zawodnicy Korony szlifowali formę na obozie i zgrupowaniu Kadry Wojewódzkiej w Szklarskiej Porębie. Treningi odbywały się dwa razy dziennie po 2 godziny, a oprócz tego na dobry początek dnia badmintoniści odbywali poranne rozruch na orliku.

Dodatkowo zawodnicy miło spędzali czas mi.in. chodząc na górskie wędrówki – Szrenica, Wodospad Szklarki, Wodospad Kamieńczyk, Chybotek, Wysoki Kamień, Śnieżne Kotły, Łabski Szczyt, Huta Szkła, a także korzystając z wielu innych atrakcji, które oferuje tamtejszy teren. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i gotowi na kolejne zgrupowania.

 

– Mamy nadzieję, że nasi zawodnicy bardzo dobrze przepracowali okres przygotowań do Mistrzostw i zaowocuje to na zbliżających się zawodach. Przed nami na początku września pierwszy sprawdzian formy na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, gdzie będziemy rywalizować z Województwem Świętokrzyskim u nas w Pabianicach – mówi trener Rafał Grenda

Wiadomo też, że pod koniec wakacji badmintoniści z Pabianic pojadą jeszcze na jedno zgrupowanie – tym razem do Białegostoku, gdzie na pewno na treningach będą dawać z siebie jeszcze więcej i wylewać siódme poty, gdyż Mistrzostwa Polski są już niedługo.

 

Julia Koralewska i Szymon Gwiazda zostali powołani na Camp do Warszawy, gdzie w lipcu pod czujnym okiem wykwalifikowanych trenerów szkolili swoje umiejętności. Natomiast w sierpniu na Talent Camp powołanie dostał Kamil Markus, gdzie tym razem w dwunastoosobowym składzie będzie trenował pod opieką trenerów Kadry Narodowej U15.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments