Strona główna Sport Sport młodzieżowy Kolejne sukcesy młodych badmintonistów

Kolejne sukcesy młodych badmintonistów

0

Młodzi badmintoniści z UKS Korona Pabianice mieli bardzo pracowity weekend. Większość wybrała się do Warszawy na turniej rangi GRAND PRIX. Natomiast dwie zawodniczki pojechały do Kiełczowa na turniej Młodzików Młodszych.

XVII Otwarty Warszawski Festiwal Badmintona

W grze mieszanej U15 Klaudią Płusa w parze z Kamilem Markusem zajęli 2 miejsce. Dodatkowo Kamil w grze podwójnej U15 w parze z Damianem Zimnolem (UKS Plesbad Pszczyna) wywalczył srebrny krążek, a Klaudia z Leną Jachimek (KS Badminton School Gdynia) uplasowały się na trzecim stopniu podium.

Na zawodach klub Korony reprezentowały także siostry Amelia i Marysia Kisiel, którym tym razem nie udało się wyjść z grupy, zarówno w grze pojedynczej U15, jak i podwójnej.

Zawodnik Gra pojedyncza Gra podwójna Gra mieszana
Amelia Kisiel III miejsce w grupie III miejsce w grupie w parze z Marią Kisiel
Maria Kisiel II miejsce w grupie III miejsce w grupie w parze z Marią Kisiel
Kamil Markus   srebrny medal w parze z Damianem Zimnolem (UKS Plesbad Pszczyna) srebrny medal w parze z Klaudią Płusą
Klaudia Płusa   brązowy medal w parze z Leną Jachimek (KS Badminton School Gdynia) srebrny medal w parze z Kamilem Markusem

Krajowy Turniej Młodzików Młodszych

W grze pojedynczej U13 w pojedynku o piąte miejsce zwycięska okazała się Agnieszka Kopka, która wygrała ze swoją klubową koleżanką Anną Ciężką. W finale gry podwójnej U13 również po dwóch stronach siatki stanęły obie zawodniczki. Walka była zacięta, ale złoto wywalczyły Agnieszka Kopka/Weroniką Hoszowską (UKS GOKiS Kąty Wrocławskie), a srebro przypadło Annie Ciężkiej/Annie Potkańskiej (UKS Chojnik Jelenia Góra).