Strona główna Aktualności Komunikacja Kolej zmieniła zdanie. Dokończy inwestycję

Kolej zmieniła zdanie. Dokończy inwestycję

2
fot. UM
Na stacji w Pabianicach nastąpi przebudowa peronu nr 1. Polskie Linie Kolejowe nie zamierzały tego robić. Ale nastąpiła zmiana decyzji. 

W ramach zakończonych tutaj niedawno prac powstał nowy peron wyspowy nr 2. Zastąpił wcześniejsze perony nr 2 i 3. Kolej wykreśliła jednak z planów inwestycyjnych peron nr 1, znajdujący się bezpośrednio przy dworcowym budynku, chociaż początkowo planowała objąć go modernizacją.

W tej sprawie interwencję u zarządcy linii kolejowej podjęły władze miasta. Skuteczną.

 – Najpierw spółka PKP PLK poinformowała, że nie zamierza przebudowywać tego peronu. Tymczasem zniszczone, stare, betonowe płyty na krawędzi peronu nr 1 psuły efekt całego przedsięwzięcia. Ostatecznie zarządca infrastruktury zmienił zdanie i inwestycja na stacji w Pabianicach będzie dokończona – tłumaczy Aneta Klimek, rzecznik prasowy magistratu.

Zmodernizowana niedawno stacja była jednym z elementów przebudowy linii kolejowej nr 14 między Łodzią Kaliską i Zduńską Wolą.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Tor dodatkowy główny numer 4 (to ten, który jest przy peronie pierwszym) musiał ulec oporności wobec tak zwanej “optymalizacji” na PKP PLK, gdyż prowadzony jest z niego spory ruch, a podczas modernizacji “zapomniano” o nim. Ale nie łudźmy się, że wymienią całą nawierzchnię peronu, podejrzewam że modernizacji/wymianie podlegać będą tylko płyty krawędzi peronu, aby wszystko zunifikować z panującą normą.
Cóż, dobre i to.

Czy ten peron będzie znacznie niższy od peronu 2, który jest całkiem wysoki? Trzeba będzie nogi zadzierać, żeby wejść do pociągu?