Strona główna Styl życia Klej do styropianu – na co zwrócić uwagę przy jego doborze?

Klej do styropianu – na co zwrócić uwagę przy jego doborze?

0

Styropian jest najbardziej popularnym materiałem dociepleniowym. Aby jednak ocieplenie było skuteczne, konieczne jest dobranie nie tylko odpowiedniego rodzaju styropianu, ale również właściwego kleju. O czym warto pamiętać?

 

W sprzedaży znajdują się różne rodzaju kleje do styropianu, dlatego też nie warto wybierać pierwszego lepszego, ponieważ powinien być on dopasowany indywidualnie do materiału oraz nawierzchni, do której ma być on klejony. Nieodpowiednio dobrany klej nie zapewni właściwej przyczepności, dlatego może doprowadzić do odspojenia się płyt styropianowych.

Podstawowe rodzaje klejów do styropianu:

– uniwersalne – do typowych podłoży mineralnych, a także do wykonywania warstwy zbrojonej siatką z włókna szklanego na styropianie

– wzmocnione mikro włóknami – dzięki wzmocnieniu mogą być używane do ociepleń powyżej 12 metrów

– do pracy w gorszych warunkach – dzięki dodatkom mogą być używane przy klejeniu już od 0 stopni Celsjusza i przy podwyższonej wilgotności powietrza

Dobierając odpowiedni klej do styropianu, trzeba również wziąć pod uwagę podłoża, do których może być on zastosowany. Większość dostępnych w sprzedaży klejów jest pod tym względem uniwersalna i mogą być one używane na podłożach mineralnych takich jak: pustaki, cegły, bloczki, tynk cementowy, beton komórkowy, beton zwykły, piaskowiec, a także na podłożach już wykończonych tynkami cienkowarstwowymi lub farbami.

Zaleca się również wykorzystywanie chemii budowlanej jednego producenta, ponieważ wtedy współpracuje ona ze sobą najlepiej.

Gdzie kupować kleje do styropianów?

Najlepiej, aby sprawą doboru odpowiednich klejów i innych materiałów zajął się specjalista, aby docieplenia były wykonane zgodnie z projektem. Wówczas to firma realizująca zlecenie może zakupić potrzebne produkty, często z rabatem, co powoduje, że są one tańsze niż przy zakupie samodzielnym.

Gdy jednak chcesz prowadzić prace we własnym zakresie, tanie kleje możesz znaleźć zarówno w dużych marketach, jak i mniejszych sklepach budowlanych – warto przede wszystkim udać się do kilku z nich i porównać ceny, aby wiedzieć, gdzie będzie można zapłacić za nie jak najmniej.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments